Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

5 програм, які потрібно відразу встановити на ноутбук

Часто буває так, що лептоп продавався із попередньо встановленою операційною системою, тому досить часто ви можете виявити на ньому довгий список встановлених виробником програм. Але, будемо чесні, далеко не всі з них настільки потрібні. А ось про програми першої необхідності потрібно подбати самому. Якщо ж ви купили ноутбук у нашому магазині комп’ютерної техніки Енрон, або ж у інтернет-магазині Sconto без операційної системи, то з такою проблемою ви навряд чи зіткнетесь, але знати не завадить. Що ж слід встановити корисного?

Купити ноутбук у Вінниці

Програми для перегляду температури компонентів ноутбука

Чим лептоп відрізняється від настільного комп’ютера в першу чергу? Компактністю. А компактність часто тягне за собою погіршення вентиляції. Тому для того, щоб користуватися ноутбуком якомога довше, необхідно хоча б час від часу перевіряти, чи не сильно нагрівається його процесор, відеокарта, накопичувачі. Наприклад, температура жорсткого диска в ідеалі не повинна доходити до 40 градусів, а кожне наступне підвищення на 10 градусів вкорочує життя накопичувача удвічі. Також, якщо ноутбук пригальмовує, то, можливо, варто перевірити, чи не доходить температура CPU до 90 і більше градусів. З безкоштовних програм найкраще підійде HWMonitor, але, звісно, існують і аналоги, серед яких ви можете підібрати собі, можливо, щось більш цікаве на зразок Everest або Aida 64.

Купити ноутбук у Вінниці

Програми для моніторингу за HDD

Будь-який ноутбук коштує чималих грошей, але дані на ньому, часом, ще цінніші. Саме тому краще всього з перших днів стежити за станом накопичувача, на якому зосереджені всі найбільш важливі для вас файли. Це можуть бути як фотографії з кругосвітнього круїзу, так і річний звіт, який завтра потрібно показати вищому керівництву. У будь-якому випадку, втрата буде жахливою. На щастя, сучасні накопичувачі реєструють всі помилки, і переглянути їх можна за допомогою будь-якої програми, яка вміє відкривати і інтерпретувати атрибути S.M.A.R.T (Self-Monitoring, Analisys and Reporting Technology). Серед софту, здатного заздалегідь попередити про майбутню біду, варто звернути увагу на CrystalDiskInfo, HDDScan або HDDlife.

Купити ноутбук у Вінниці

Менеджери паролів

Проблема зберігання паролів ще недавно не була такою вже й проблемою. Користувачі мали всього по 5-10 акаунтів: кілька соцмереж, один-два форуми і, можливо, Steam. Але з кожним роком кількість цікавих і корисних сервісів росте неймовірними темпами. Тому у користувача залишається всього три підходи для зберігання паролів від десятків, а іноді й сотень акаунтів. Перший — постійно забувати і відновлювати пароль, що не дуже зручно. Другий — використовувати всюди один і той же пароль. Дуже небезпечно, та й рідко виходить, адже у різних сервісів різні вимоги до довжини секретного слова і символів у ньому. Тому залишається тільки один єдиний вихід — використовувати програму для зберігання паролів: KeePass, LastPass, Onesafe і ін. Найчастіше в них організована зручна структура, пошук і можливість синхронізації між різними пристроями. Також можна паролі записувати в блокнот, але це вже інша історія.

Купити ноутбук у Вінниці

Хмарне сховище

Сервіси хмарного зберігання даних різко і несподівано увійшли в наше життя і стали настільки поширені, що нерідко на новому ноутбуці вас вже чекає один з поширених клієнтів. Як і з менеджерами паролів, користь від хмарних сервісів неабияка. З їх допомогою, особливо якщо підписатися на кілька сотень гігабайт простору, можна робити бекапи фотографій, документів, чого завгодно. Можна легко і просто переходити від ПК до ноутбука і продовжувати роботу з того місця, на якому ви зупинилися. А якщо раптом накопичувач ноутбука вийшов з ладу, то ви легко скопіюєте дані з хмари на новий. Більшість назв хмарних сервісів вже давно відома: Dropbox, Google Диск, OneDrive, Яндекс.Диск.

Купити ноутбук у Вінниці

Софт для геймера

Якщо у вашого ноутбука є дискретна відеокарта і ви полюбляєте хоча б зрідка пограти в сучасні комп’ютерні ігри, то вам не обійтися без MSI Afterburner. У режимі реального часу, прямо поверх гри, ця програма здатна показувати безліч поточних параметрів: частоту ядер процесора, завантаження процесора, відеокарти, оперативної пам’яті, відеопам’яті, кількість кадрів в секунду і багато іншого. Якщо вам не подобається, як так чи інша гра «йде» на вашому ноутбуці, MSI Afterburner допоможе вам зрозуміти, в чому може бути справа. Якщо процесор більшу частину гри завантажений на 90-100%, а відеокарта на менший відсоток, то ваш CPU просто занадто слабкий для цієї відеокарти на даних параметрах графіки. Якщо ігровий процесор супроводжують короткочасні фризи, то варто звернути увагу, чи не забита під зав’язку відеопам’ять.