Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

5D-диски будуть зберігати інформацію вічно

5D-диски будуть зберігати інформацію вічно

Вчені з Оптичного Дослідницького Центру університету Саутгемптона оголосили про розробку технології, що дозволяє «записувати дані в п’яти вимірах і зберігати їх протягом мільярдів років». Повідомляється, що дані на 5D-диски можна переносити за допомогою лазера, використовуючи спеціальний нано-метод. Про це йдеться в офіційному прес-релізі, розміщеному на сайті університету.

Метод має на увазі приміщення інформації в термічно стабільний диск, використовуючи фемтосекундні лазерні спалахи. Сам носій може зберігати до 360 терабайт інформації, витримує температуру до 1000 градусів Цельсія і, згідно з оцінками, буде залишатися працездатним до 13,8 мільярда років при кімнатній температурі.

Кожен файл складається з трьох шарів наноточок. Сторона і орієнтація точок, а також їх положення в межах трьох стандартних вимірів і складають «5 вимірів» для запису даних. Ці точки змінюють поляризацію світла, що проходить крізь диск, що потім може зчитуватися за допомогою мікроскопа і поляризатора.

Команда з Саутгемптона вперше представила подібну технологію ще в 2013 році, проте тоді вони змогли помістити на диск лише файл розміром 300 кілобайт. Через три роки після першої презентації дослідники значно поліпшили свою техніку запису і змогли записати на диск Загальну декларацію прав людини, Оптику Ньютона, Магна Карту і Біблію.

«У нас захоплює подих від усвідомлення того, що ми створили технологію для зберігання документів і інформації в космосі для майбутніх поколінь, — заявив професор Пітер Казанський. — Ця технологія зможе зберегти останні свідчення існування нашої цивілізації: все, що ви вивчили і створили, не буде забуто».

Поки що дана технологія знаходиться на стадії розробки і ще кілька років ми будемо користуватися звичними засобами збереження даних. Проте, комп’ютерний магазин Енрон повністю підтримує розробників з університету Саутгемптона і бажає їм успіху.