Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

AMD готує як мінімум один 8-ядерний Summit Ridge для оверклокерів

Італійське інтернет-видання Bits and Chips продовжує ділитися подробицями про підготовлювані 14-нм процесори Summit Ridge (Zen) для платформи AM4. Цього разу джерелу вдалося дізнатися про плани AMD щодо випуску спеціальної моделі CPU для любителів і майстрів розгону. Таких чіпів може бути кілька, але спершу Advanced Micro Devices, цілком ймовірно, обмежиться одним процесором.

8-ядерний процесор AMD Summit Ridge

Деталей про перший CPU Summit Ridge для оверклокерів не так вже й багато. Він отримає розблокований на підвищення множник, буде оперувати вісьмома фізичними ядрами і обробляти дані в 16 потоків (завдяки підтримці технології SMT). Номінальний рівень TDP даного процесора, як запевняє нас у тому Bits and Chips, не перевищить 95 Вт. Ця обставина є непрямою ознакою впевненості інженерів і маркетологів AMD у високій продуктивності моделей Zen на тлі конкуруючих рішень Intel. Нагадаємо, що в 2013 році, прагнучи вичавити всі соки з 32-нм мікроархітектури Piledriver, компанія з Саннівейл не посоромилася випустити два 220-ватних процесори з частотами 4,4 / 4,7 ГГц (FX-9370) та 4,7 / 5 ГГц (FX-9590).

8-ядерний процесор AMD Summit Ridge

Ще однією особливістю CPU Summit Ridge стане відсутність в комплекті поставки коробкового кулера. Даний підхід досить давно використовує Intel, виправдовуючи своє рішення тим, що «боксові» охолоджувачі рідко встановлюються ентузіастами розгону. За великим рахунком, цій категорії користувачів вони потрібні лише в ситуації очікування поставки більш продуктивного кулера, а також при діагностиці несправностей. У AMD є досвід продажу процесорів в комплекті з заводськими СРО від Asetek і, можливо, поряд зі звичайним (безкулерним) варіантом поставки Summit Ridge для оверклокерів, буде запропонований і продукт з системою рідинного охолодження.

8-ядерний процесор AMD Summit Ridge

Частоти 8-ядерного процесора AMD AM4 з вільним множником напевно будуть вищими, ніж у тестового зразка, про який преса писала в жовтні. При тепловиділенні не більше 95 Вт згаданий ES-семпл мав частотну формулу 3,15 / 3,6 ГГц (boost-режим для всіх ядер — 3,3 ГГц). Звичайні чіпи Summit Ridge — 4- і 8-ядерні — працюватимуть на менш високих частотах, а їх максимальний множник буде обмежений. Чи стане це серйозною перешкодою для розгону, покаже час.

Нагадаємо, що AMD обіцяє випустити перші процесори Zen на початку 2017 року. Для них уже готуються материнські плати з чіпсетом X370, сумісні двоканальні комплекти оперативної пам’яті (DDR4) і нові моделі кулерів.

8-ядерний процесор AMD Summit Ridge

Ви маєте можливість придбати за доступними цінами процесори AMD, а також ноутбуки на базі процесорів AMD та Intel у Вінниці в магазині Енрон або у інтернет-магазині Сконто. Приєднуйтесь до нас у ВКонтакте, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх новин зі світу комп’ютерної та мобільної техніки (посилання є на сайті та у групах).