Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

AMD показала перевагу прийдешніх процесорів Ryzen над чіпами Intel

Під час недавнього заходу «Новий горизонт» AMD в черговий раз анонсувала свої процесори з архітектурою Zen, які все ще не вийшли на ринок. Настільні чіпи, запуск яких відбудеться в першій чверті 2017 року, отримають кодове ім’я Ryzen. Найцікавішою частиною презентації крім нових відомостей про архітектуру процесорів стала демонстрація чіпів в роботі.

Порівняльний тест процесорів AMD Ryzen та Intel

Перш за все, AMD вирішила показати можливості Ryzen в тесті рендерингу в додатку Blender. Було взято 8-ядерний 16-потоковий чіп з базовою частотою 3,4 ГГц (без турбо-режиму) і порівняно з конкурентом з табору Intel — 8-ядерним 16-потоковим Core i7-6900K c базовою частотою 3,2 ГГц і активованим турбо -режимом. В результаті Ryzen зрівнявся по продуктивності 6900K.

У наступному тесті AMD вирішила продемонструвати продуктивність свого чіпа, який ще не вийшов, в програмі для перекодування відео Handbrake. В результаті Ryzen впорався із завданням за 54 секунди, а Intel 6900K — за 59 секунд. Варто додати, що використаний чіп Ryzen відрізнявся енергоспоживанням до 95 Вт, в той час як Core i7-6900K має TDP в 140 Вт. До того ж ціна процесора Intel зараз становить $ 1100 (вартість Ryzen буде мінімум наполовину нижче, але це ще офіційно не оголошено).

Порівняльний тест процесорів AMD Ryzen та Intel

Також AMD повідомила, що Ryzen обходить Core i7-6900K і в грі Battlefield 1: при роздільній здатності 4K відеокарта NVIDIA Titan X видає в зв’язці з чіпом AMD більше кадрів в секунду. Продуктивність обох систем була приблизно однаковою, але в складних сценах платформа на базі Ryzen пропускала менше кадрів: за словами AMD, це результат роботи нового поліпшеного блоку прогнозування розгалужень на основі апаратної нейронної мережі, яка аналізувала роботу окремих додатків.

Компанія вирішила використовувати в цьому порівняльному тесті відеокарту конкурента, очевидно, заради об’єктивності. А вже потім показала роботу Ryzen в грі Star Wars Battlefront у зв’язці з прийдешнім прискорювачем Radeon на базі архітектури VEGA (більше 60 к/с в 4K доповненні Rogue One). Втім, ні в одному з випадків AMD не повідомляла точну кількість вадрів у секунду.

Порівняльний тест процесорів AMD Ryzen та Intel

На заході AMD також показала роботу DOTA 2 з останнім оновленням 7.00 при потоковій трансляції через службу Twitch з роздільною здатністю 1080p з бітрейтом 3,5 Мбіт/с. На Ryzen кадри не пропадали, як і на системі з Intel Core i7-6900K. А ось на ПК, що працює під управлінням 4-ядерного Intel Core i7-6700K Skylake, навіть розігнаного до значних 4,5 ГГц, спостерігалися пропуски кадрів. Можливо, AMD натякає, що її 8-ядерний чіп Ryzen буде коштувати не дорожче Core i7-6700K (до $ 350).

Також на заході AMD продемонструвала такі складні завдання, як віртуальна реальність і трасування променів в реальному часі з фізично базованими шейдерами, матеріалами, HDR і моделлю на 53 млн полігонів. В цілому показане обнадіює — залишилося дочекатися повноцінного запуску Ryzen, довідатися про ціни і побачити незалежні порівняння, в тому числі на власні очі.

Порівняльний тест процесорів AMD Ryzen та Intel

Ви маєте можливість придбати за доступними цінами процесори AMD та Intel з вбудованою графікою або без, а також ноутбуки на базі процесорів Intel у Вінниці в магазині Енрон або у інтернет-магазині Сконто. Приєднуйтесь до нас у ВКонтакте, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх новин зі світу комп’ютерної та мобільної техніки (посилання є на сайті та у групах).