Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

AMD: розробка GPU Vega 10 з пам’яттю HBM2 йде успішно

Старший віце-президент AMD і провідний технолог підрозділу Radeon Technologies Раджа Кодурі (Raja Koduri) повідомив в Twitter, що компанія досягла важливої віхи в розробці майбутніх прискорювачів Vega 10. Публікація свідчить про те, що у AMD в справі випуску прискорювачів наступного покоління справи йдуть за планом, і, очевидно, в 2017 році відбудеться запуск.

AMD GPU Vega 10 з пам'яттю HBM2

Раджа Кодурі побував на цьому тижні в Шанхаї, щоб зустрітися з командою розробників, які створили GPU Polaris і працюють над наступним поколінням GPU Vega. Хоча у AMD як і раніше чимало співробітників в США, більша частина робіт над новими GPU ведеться в Індії (програмна частина) і Китаї (апаратна). В одному з твітів він опублікував також фото з цією групою Radeon Technologies, що відповідає за розробку перспективних GPU.

AMD GPU Vega 10 з пам'яттю HBM2

Незважаючи на те, що роботи над Vega 10 ведуться успішно, пан Кодурі зазначив, що до виходу кінцевих продуктів на ринок пройде чимало часу. Хоча циркулювали чутки про можливий запуск Vega 10 в цьому році, офіційні слайди AMD і раніше вказували на наступний рік.

Мета AMD у випадку з Vega 10 — замінити на ринку серію прискорювачів високого класу Fury на базі чіпів Fiji: крім поліпшеної архітектури і сучасного техпроцесу, нові відеокарти отримають пам’ять HBM другого покоління об’ємом до 32 Гбайт. З точки зору продуктивності, можна очікувати ще більшого приросту, ніж у випадку з Polaris по відношенню до аналогічних 28-нм продуктів. Vega зможе скористатися перевагами не тільки більш ефективної архітектури пам’яті, але і налагодженого виробництва за 14-нм нормами FinFET.

AMD GPU Vega 10 з пам'яттю HBM2

Деталей щодо Vega 10 поки небагато, але попередні витоки вказували на 4096 потокових процесорів наступного покоління IP v9.0. В рамках сімейства Vega 2017 року можна очікувати використання рідинної системи охолодження, появи прискорювачів з двома GPU, а також APU. Випуском прискорювачів сімейства Vega, які будуть ще краще пристосовані для високопараллельних обчислень з плаваючою комою, компанія AMD може також помітно посилити свій вплив на ринку суперкомп’ютерів і професійної графіки FirePro, де поки справи у неї йдуть не кращим чином.

AMD GPU Vega 10 з пам'яттю HBM2

Поки AMD розробляє Vega 10, на ринку доступно багато високопродуктивних, і в той же час недорогих відеокарт AMD Radeon. Купити відеокарту AMD для роботи або для ігор у Вінниці можна у комп’ютерному магазині Енрон та в інтернет-магазині техніки Сконто.