Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

AMD Vega 10 може з’явитися раніше, ніж очікувалося

Компанія NVIDIA веде впевнене наступ практично на всіх фронтах ринку дискретної графіки: досить згадати успішний запуск GeForce GTX 1060 і зовсім недавній анонс мобільних версій GeForce GTX 1070 і GeForce GTX 1080, що принесли на ноутбуки рівень продуктивності, доступний раніше лише настільним системам. Це означає, що AMD необхідно вжити якихось дій у відповідь: анонсів Radeon RX 480 і RX 470 явно недостатньо, щоб стримати натиск NVIDIA. І, схоже, дещо потужне в арсеналі AMD вже приховано і ця чудо-зброя практично готова виступити на поле бою.

Графічна архітектура AMD Vega 10

Йдеться про графічну архітектуру Vega 10, рішення на основі якої повинні успішно змагатися з NVIDIA GeForce GTX 1080. Раніше вважалося, що карти на базі чіпа Vega 10 ми побачимо не раніше наступного року, але обставини змушують компанію діяти спритніше. І інформація не має статусу чуток, оскільки виходить безпосередньо від старшого керуючого AMD зі зв’язків з громадськістю і глави маркетингового відділу Кріса Хука (Chris Hook).

Він опублікував у своєму Facebook знімок покинутого промислового комплексу і вказав, що той явно «потребує реновації». Натяк більш ніж зрозумілий, тим більше, що сам Кріс Хук в коментарях підтвердив, що це реклама анонса Vega. На жаль, ніяких технічних деталей він не навів. Все, що ми знаємо про Vega, вже було оголошено раніше на заході AMD Capsaicin. Передбачається також, що Vega 10 отримає 4096 ядер GCN.

Графічна архітектура AMD Vega 10

Згідно з деякими поміченими патентами і витокам даних, джерелом яких є інженерна команда AMD, мова йде не про щось незрозуміле, а про нову версію GCN, хоча розробники ігор і програмного забезпечення ще не встигли оцінити всіх можливостей GCN 4.0, втіленої в чіпах Polaris 10 і 11.

Офіційні плани AMD як і раніше вказують на 2017 рік, але ми знаємо, що раніше команда Radeon Technologies Group вже святкувала прорив в розробці нової архітектури, а значить, Vega 10 якщо ще й не готова до старту, то компанія може спробувати довести її до готовності до жовтня цього року. Головною особливістю нових графічних процесорів AMD стане використання відеопам’яті HBM2. Ємність збірок уже досягла 8 Гбайт на кристал, так що нові Radeon, цілком можливо, отримають до 32 Гбайт відеопам’яті з пропускною спроможністю в районі 1 Тбайт/с.

Графічна архітектура AMD Vega 10

Бажаємо AMD успіхів у розробці нової архітектури. Придбати дискретні відеокарти AMD, ноутбуки з графікою Radeon, а також процесори AMD з вбудованою графікою або без у Вінниці найпростіше у магазині Енрон або у інтернет-магазині Сконто. Приєднуйтесь до нас у ВКонтакте, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх новин зі світу комп’ютерної та мобільної техніки (посилання є на сайті та у групах).