Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

AMD випустить Radeon RX Vega, яка очолить сімейство відеокарт

Серія анонсів підрозділу AMD Radeon Technologies Group (RTG) на заході Capsaicin привернула увагу як любителів технологічних нововведень, так і геймерів. В ході своєї доповіді глава RTG Раджі Кодурі (Radja Koduri) озвучив комерційну назву відеокарти на основі 14-нм кристала AMD Vega 10. Як і припускали деякі ресурси незадовго до презентації, прискорювач надійде на ринок як Radeon RX Vega. Відбудеться це в другому кварталі поточного року.

Майбутня флагманська відеокарта AMD Radeon RX Vega

Як буде виглядати новий флагман сімейства ігрових GPU AMD, ми вже приблизно знаємо. У еталонній версії адаптер буде займати два слоти розширення, а його енергоспоживання складе від 225 до 300 Вт (перше значення більш імовірне, ніж друге). Основою Radeon RX Vega стане графічний чіп Vega 10 з 4096 потоковими процесорами GCN і двома 32-гігабітними (4 Гб) мікросхемами пам’яті HBM2. «Чиста» продуктивність Radeon RX Vega при операціях з числами одинарної точності очікується на рівні 12,5 Тфлопс. Для порівняння, у Radeon RX 480 цей показник майже в два з половиною рази нижчий — 5,1 Тфлопс.

Майбутня флагманська відеокарта AMD Radeon RX Vega

Чи не найзначніший об’єм відеопам’яті в 8 Гбайт пояснюється не тільки цілком природним бажанням AMD заощадити на компонентах, але і застосуванням нової технології кешування на базі контролера HBCC (High-Bandwidth Cache Controller). Дане нововведення скорочує необхідний обсяг VRAM приблизно вдвічі. Крім того, спостерігається значний приріст середньої і особливо мінімальної кадрової частоти.

Рішення на базі чіпа Vega 10 стануть основою як ігрових відеокарт Radeon, так і професійних прискорювачів Radeon Pro та FirePro, а також прискорювачів для дата-центрів. Можна не сумніватися, що в плани Radeon Technologies Group в тому числі входить і випуск відеоадаптерів, близьких до базового продукту — Radeon RX Vega. Так, RTG навряд чи упустить можливість представити карту для ігрових систем форм-фактору Mini-ITX, яка прийде на зміну Radeon R9 Nano.

Майбутня флагманська відеокарта AMD Radeon RX Vega

Новинки обіцяють обійти по потужності існуючі на сьогодні графічні рішення nVidia, маючи при цьому нижчі ціни. Ви вже сьогодні можете придбати у нашому магазині комп’ютерної техніки Енрон у Вінниці та в інтернет-магазині Сконто відеокарти 2016 року GeForce 10 серії та AMD Radeon з обсягом пам’яті до 8 Гб з тих, що доступні в Україні.