Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Apple оприлюднила додаткову інформацію про iPhone 7

Напередодні відбулася довгоочікувана презентація флагманських смартфонів Apple — апаратів iPhone 7 і iPhone 7 Plus, в яких поліпшені майже всі ключові характеристики (про це — у наших публікаціях за вчора). З’явилися і два нових кольори: чорний з матовим анодуванням і «чорний онікс». Про останнє колірне рішення варто поговорити докладніше.

Смартфон Apple iPhone 7 Black Onyx

В описі на сайті Apple говориться, що для досягнення глянцевого ефекту корпус кольору «чорний онікс» піддається високоточному дев’ятиступеневому процесу анодування і полірування. В результаті виходить «настільки глибокий і рівномірний чорний колір, що межу між склом і алюмінієм практично неможливо розрізнити».

Але є підводний камінь. Хоча Apple заявляє, що за міцністю корпус кольору «чорний онікс» не поступається іншим анодованим продуктам компанії, у міру використання на ньому можуть з’являтися подряпини. «Якщо вас це турбує, рекомендуємо вибрати чохол для захисту вашого iPhone», — радить «яблучна» імперія.

Смартфон Apple iPhone 7 Black Onyx

Однак спостерігачі справедливо зауважують, що багато потенційних покупців iPhone кольору «чорний онікс» обиратимуть його саме за привабливу зовнішність. А чохол просто приховає «розкішний глибокий глянцевий» колір, як його характеризує сама Apple. З іншого боку, і подряпини, які, швидше за все, будуть з’являтися досить часто, зведуть всю красу нанівець. Так що покупка смартфонів кольору «чорний онікс» — вельми спірне питання.

Окрім того, із запуском нових iPhone 7 і 7 Plus купертинська компанія, нарешті, зробила свої апарати захищеними від води — інші виробники пропонують подібні можливості в своїх рішеннях вже роки. Обидва смартфони мають сертифікацію IP67, яка означає, що вони захищені від води і пилу. Це так, але є нюанси.

Смартфон Apple iPhone 7 Black Onyx

Виявляється, хоча Apple і рекламує апарати як водостійкі, втім пошкодження, що наносяться рідинами, не покриваються гарантійними зобов’язаннями. В умовах читаємо: «iPhone 7 і iPhone 7 Plus захищені від попадання бризок, води і пилу і протестовані в керованих лабораторних умовах на відповідність рейтингу IP67 в рамках стандарту IEC 60529. Захист від бризок, води і пилу не є постійним станом і може бути ослаблений в результаті звичайного носіння пристрою. Не намагайтеся заряджати мокрий iPhone; слідуйте інструкції з очищення та сушіння пристрою. Пошкодження рідинами не покриваються гарантією».

Смартфон Apple iPhone 7 Black Onyx

Схоже, Apple просто хоче проінформувати своїх клієнтів, що випадкове пролиття на корпус пристрою води, падіння iPhone 7 в калюжу на нетривалий час або дощ не завдадуть смартфону шкоди завдяки конструктивним змінам в корпусі. Але купатися зі смартфоном або класти його на тривалий час в акваріум до рибок — ідея не з кращих.

Але все ж якщо купертинська компанія дійсно вважає свої пристрої водостійкими, вона повинна покривати гарантією збиток від води в певних межах. Не буде великим сюрпризом почути про якісь судові розгляди або вельми популярні сьогодні колективних позови проти Apple з цього приводу. Ну а власникам iPhone 7 краще, як і раніше, тримати свої смартфони подалі від води.

Смартфон Apple iPhone 7 Black Onyx

Нагадаємо, що Apple iPhone 7 презентували позавчора, а в Україні вони стануть доступними до кінця цього місяця. Ви, як і раніше, можете придбати iPhone 6s та більш раніші моделі у Вінниці у нашому магазині комп’ютерної техніки Енрон або в інтернет-магазині Сконто. Слід відзначити, що вони з часом втрачатимуть у ціні після виходу новинки.