Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Архітектура графіки AMD Vega 10 дебютує в кінці 2016

Як повідомляє популярний ресурс WCCFTech, найпотужніший з наявних в кремнії на сьогоднішній день графічних процесорів Radeon, Vega 10, дебютує вже в кінці цього року. Vega 11 з’явиться пізніше, в першому кварталі наступного, 2017 року. Відомо також, що на заході SC 2016 компанія планує продемонструвати світові якусь плату під кодовою назвою Magnum. Можливо, саме тоді дебютує і Vega 10.

Архітектура графіки Vega 10 від AMD

Що стосується Vega 10, то щодо цього проекту є нові цікаві дані. Чіп не використовуватиме архітектуру, реалізовану в Polaris, а отримає нову версію GCN дев’ятого покоління. Підтверджено наявність 4096 потокових процесорів GCN V9 із загальною продуктивністю 12 терафлопс, що більше, ніж у поточного флагмана NVIDIA, відеокарти Titan X вартістю $ 1200.

Втім, чиста обчислювальна потужність дозволяє лише вкрай приблизно оцінити можливості новинки в сучасних іграх, оскільки багато що залежить і від архітектури та ефективності інших блоків графічного процесора: диспетчера потоків, кешу, а також текстурних і растрових модулів. Відіграють велику роль і програмні алгоритми, які допомагають знизити навантаження на внутрішні шини і зовнішню шину пам’яті.

Архітектура графіки Vega 10 від AMD

Vega 10 буде використовуватися в конструкції різних відеокарт, як ігрових, так і професійних. Всі вони нарешті отримають багатошарову пам’ять HBM другого покоління, але в різних ємностях. Radeon Pro Vega 10 стане флагманом з максимальною конфігурацією: 4096 потокових процесорів GCN і 16 Гбайт пам’яті HBM2. Очікується, що карта буде володіти теплопакетом в районі 230 ват і задовольнятися одним шестиконтактним і одним восьмиконтактним роз’ємом живлення.

Професійні варіанти будуть випускатися як зі звичайним активним охолодженням, так і пасивним, розрахованим на використання повітряних потоків в корпусі сервера. Vega 11 стане заміною Polaris 11 в тому сенсі, що даний чіп розробляється з прицілом на досягнення максимальної продуктивності при мінімальному рівні енергоспоживання, що ідеально для мобільних пристроїв.

Архітектура графіки Vega 10 від AMD

Він отримає 8 Гбайт пам’яті HBM2 і по продуктивності обійде Polaris 10. Цікаво, що дискретні відеокарти на базі Vega 11 будуть випускатися як в звичайному форм-факторі, так і у вигляді спеціальних mini-ITX модулів формату SFF. Ці рішення потраплять в цінову нішу $ 250, яка зараз окупована картами на базі AMD Polaris 10 і NVIDIA GeForce GTX 1060.

Але повернемося до Vega 10. Шанувальників ігор розчарує той факт, що ігрові рішення на базі цього чіпа з’являться лише в наступному році, а от Radeon Pro Vega 10 буде доступний відразу ж після анонсу, проте ціна у цього професійного рішення буде відповідною і недоступною більшості ентузіастів. На щастя, в разі ігрових карт мова йде про початок року, а ось плати з Vega 11 на борту з’являться пізніше, ближче до літа наступного року.

Архітектура графіки Vega 10 від AMD

Новинки обіцяють обійти по потужності існуючі на сьогодні графічні рішення nVidia, маючи при цьому нижчі ціни. Ви вже сьогодні можете придбати у нашому магазині комп’ютерної техніки Енрон у Вінниці та в інтернет-магазині Сконто відеокарти 2016 року GeForce 10 серії та AMD Radeon з обсягом пам’яті до 8 Гб з тих, що доступні в Україні.