Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

ASRock продемонструвала першу системну плату з підтримкою MXM

Передбачається, що ігрові платформи класу SFF (Small Form Factor) будуть тільки набирати популярність в майбутньому, оскільки набагато приємніше і зручніше мати справу з невеликим корпусом розміром з сучасну ігрову консоль, ніж з величезною вежею ATX або навіть XL-ATX. Наразі компанія ASRock пропонує нове унікальне рішення формату Micro-STX.

Материнська плата ASRock з підтримкою MXM

Системна плата — точніше, платформа — ASRock DeskMini GTX / RX цікава тим, що не вкладається в рамки стандартного форм-фактору Mini-STX (5″×5″), в якому вмістити потужну графіку просто ніде. Рішення ASRock довше і схоже на плату Mini-ITX, хоча плата Z270M-STX MXM помітно компактніша. Чіпсет тут розташований на звороті плати, а на лицьовій стороні ми бачимо тільки роз’єм LGA 1151, пару слотів DDR4-SODIMM і досить великий роз’єм MXM. Саме в ньому полягає особливість нової платформи, адже в форматі MXM випускаються найпотужніші графічні рішення, призначені для ігрових ноутбуків з модульною конструкцією.

Материнська плата ASRock з підтримкою MXM

Підсистема зберігання даних у цій платформи може бути дуже продуктивною при встановленні трьох накопичувачів з підтримкою NVMe і PCI Express в режимі RAID. Передня частина плати оснащена стандартним, для формату STX, набором роз’ємів: аудіотерміналом і портами USB 3.1 типу А і С. ASRock заявляє про підтримку Thunderbolt 3, але на платі не видно ні чіпів ASMedia ASM1142 / ASM2142, ні контролера Intel Alpine Ridge. Можливо, це мікросхема, розташована в нижньому правому куті плати.

У задній частині є роз’єм Gigabit Ethernet, який обслуговується контролером Intel i219V, два порти USB 3.0, два порти HDMI, один з яких підтримує стандарт 2.0 завдяки чіпу MCDP2000, роз’єми DisplayPort і Mini-DP, а також чотирьохконтактний круглий роз’єм для підключення зовнішнього блоку живлення. У специфікаціях зазначена наявність двох портів SATA, але стандартних роз’ємів на знімках не видно.

Материнська плата ASRock з підтримкою MXM

ASRock пропонує і готове рішення на базі платформи DeskMini GTX / RX, яка укладена в фірмовий корпус ASRock об’ємом 2,7 літра, оснащена процесором Intel Core i7-7700K зі штатним кулером і пам’яттю DDR4 об’ємом до 16 Гбайт і частотою до 3200 МГц. Напевно, можливо встановити 32 Гбайт пам’яті, адже відповідні модулі SODIMM на ринку доступні — наприклад, Crucial CT16G4SFD8213.

У якості системного накопичувача пропонується модуль Samsung 961 об’ємом 128 Гбайт, а в якості графічної карти — модуль MXM 3.0 типу B: або GeForce GTX 1060, або одна з моделей AMD Radeon RX. Зовнішній блок живлення має потужність 220 ват. У теорії, ніщо не заважає використовувати більш просторий корпус, модуль MXM на базі GeForce GTX 1080 або Vega 10 з підключенням додаткового живлення (стандарт MXM розрахований на передачу тільки 100 ват) та більш досконалу і тиху систему охолодження ЦП, а заодно і графічного адаптера.

Материнська плата ASRock з підтримкою MXM

У Вінниці купити материнські плати ASUS, MSI, ASRock, Gigabyte для свого ПК можна в комп’ютерному магазині Енрон. Придбати системну плату також вийде і в інтернет-магазині Сконто у відповідному розділі.