Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Ціни на SSD можуть вирости: землетрус зупинив завод Samsung

За останній тиждень в Південно-Східній Азії сталося кілька землетрусів. Оскільки в цьому регіоні зосереджено більшість високотехнологічних виробництв, природні катаклізми здатні значно вплинути на ринок електронних комплектуючих і пристроїв. Тим самим природа мимоволі виступає регулятором ринку, що звучить дивно, але факт залишається фактом. Досить, наприклад, згадати про ситуацію з цінами на жорсткі диски після повені в Таїланді. Новий катаклізм — серія сильних поштовхів в Китаї — привів до зупинки заводу компанії Samsung з випуску флеш-пам’яті 3D V-NAND.

Ціни на SSD можуть вирости

У понеділок, 18 червня, компанія Samsung повідомила, що через раптову перерву в подачі живлення на напівпровідниковий завод поблизу міста Сіань (Xian) виробництво було зупинено. Оскільки процес обробки кремнієвих пластин займає досить багато часу, то будь-яка навіть короткочасна зупинка відправляє в брак величезну кількість продукції. Так, представники компанії говорять про втрату близько 10 тис. кремнієвих 300-мм пластин з чіпами.

Ціни на SSD можуть вирости

Для компанії Samsung це відносно невелика втрата. Завод в Сіані щомісяця випускає не менше 100 тис. пластин. Збитки від браку і простою складуть не більше 20 млрд вон (приблизно $ 17 млн). І все ж, як вважають аналітики, наслідки землетрусу матимуть помітний вплив на ринок флеш-пам’яті. Це, до речі, вже позначилося на курсах акцій компаній Samsung Electronics і SK Hynix. Після звістки про зупинку заводу в Сіані акції Samsung піднялися на 0,35%, а акції SK Hynix — збільшили вартість на 3,62%.

Ціни на SSD можуть вирости

Призупинення поставок флеш-пам’яті, навіть в порівняно невеликих кількостях, призведе до зростання контрактних цін на чіпи. Ажіотаж, помножений на паніку, накрутить ціни. Компанія Samsung швидко відновить виробництво, але ціни так швидко не впадуть. До того ж контракти на поставку підписуються на тривалий проміжок часу, і навіть повернення цін до попереднього рівня не завжди дає можливість змінити умови контракту, укладеного в обставинах форс-мажору.

Ціни на SSD можуть вирости

Ще один приклад — загоряння в вересні 2013 року китайського заводу компанії SK Hynix з випуску пам’яті DRAM. До зими ціни на пам’ять зросли дуже істотно. Схожу ситуацію аналітики прогнозують сьогодні в зв’язку з короткочасною зупинкою заводу Samsung. У другій половині поточного року спостерігачі очікують зростання цін на NAND-флеш. Обидві компанії, що підтверджує зростання курсу акцій, в середньостроковій перспективі від цього тільки виграють.

Як зазначалося вище, для самих компаній-виробників нічого страшного не сталося — вони продовжують свою роботу, а ви завжди маєте можливість придбати твердотільні накопичувачі SSD на базі пам’яті NAND-флеш у Вінниці в комп’ютерному магазині Енрон та інтернет-магазині Сконто.