Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Деталі, терміни та особливості Intel Skylake-X і Kaby Lake-X

Нові процесори Intel класу HEDT (High End DeskTop) отримають суфікс Х до назви і побачать світ у другому кварталі 2017 року. Йдеться про процесори Skylake-X і Kaby Lake-X, і зараз в мережі з’явилися нові відомості, що стосуються цих чіпів. Вони були опубліковані популярним ресурсом Benchlife. Слід почати з того, що тепер ми знаємо не тільки імена чіпів, а й назву платформи, на якій вони будуть функціонувати — Basin Falls-X. Ця платформа стане основою рішень Intel до 2020 року.

Процесори Intel Skylake-X

Друга новина виявиться сумною для тих, хто сподівався використовувати вже наявні системні плати. Платформа Basin Falls не буде сумісна з LGA 2011-3, а отримає новий роз’єм LGA 2066, він же Socket R4. Серцем платформи стане новий чіп Kaby Lake PCH, який поки що не має номера. Він буде підтримувати процесори Skylake X з теплопакетом до 140 Ват включно і кількістю ядер від 6 до 10. Кількість доступних ліній PCI Express 3.0, в залежності від моделі процесора, може досягти 44, що дозволить створювати багатофункціональні системні плати без використання дорогих комутаторів Avago.

Цікаво, що цей же чіп буде працювати спільно з процесорами Kaby Lake-X. Очікується, що їх максимальний теплопакет буде лежати в межах 112 Ват, кількість ядер не перевищить чотирьох (з підтримкою HT), а число ліній PCI Express 3.0 — шістнадцяти. Що стосується підсистеми пам’яті, то у Skylake-X вона буде чотирьохканального з підтримкою частот 2400 і 2667 МГц, але без підтримки ECC. Процесори Kaby Lake-X збережуть традиційний двоканальний контролер DDR4. Чіп PCH буде пов’язаний з процесором за допомогою шини DMI 3.0 x4 з максимальною пропускною спроможністю 32 Гбіт/с.

Процесори Intel Skylake-X

Kaby Lake PCH надасть в розпорядження проектувальників системних плат до 10 портів USB 3.0, до 8 портів SATA 3.0, до 24 додаткових ліній PCI Express 3.0 і підтримку мережевих контролерів фізичного рівня (PHY) Intel Jacksonville. Слід враховувати, що при всьому багатстві можливостей, продуктивність підсистем, які підключаються до PCH, може впертися в можливості каналу DMI, а його вже сьогодні може «наситити» єдиний досить продуктивний твердотільний накопичувач з інтерфейсом NVMe. При використанні процесорів Skylake-X це не буде настільки актуальним, а от можливостей вбудованого контролера PCIe в Kaby Lake-X може і не вистачити, адже одна графічна карта здатна задіяти всі 16 ліній PCIe 3.0.

Що стосується подальших рішень Intel, то до них ще далеко: як було згадано на початку замітки, Basin Falls-X проіснує на ринку до 2020 року, після чого роз’єм LGA 2066 планується замінити на LGA 2067, який обслуговується новою платформою Ice Lake-X. Останніми процесорами для Basin Falls-X стануть чіпи Cannonlake-X. Найцікавіше в усіх цих планах те, що компанія планує використовувати єдиний процесорний роз’єм відразу для двох або навіть трьох процесорних сімейств, як справжніх HEDT (Skylake-X), так і близьких до рядових споживчих моделей (Kaby Lake-X).

Процесори Intel Skylake-X

Раніше передбачалося, що вони побачать світ вже в другому кварталі 2017 року, але, схоже, нові процесори Intel дещо затримаються і будуть випущені лише в третьому або навіть четвертому кварталі наступного року. Плани щодо Kaby Lake-S не змінилися — дані процесори побачать світ вже в цьому році і будуть використовувати «двохсоту» серію чіпсетів Intel.

Попри розробку нових процесорних рішень, Intel не обмовилася про перехід на 10 нм техпроцес. Як завжди, ви можете стати власником процесора Intel актуальної моделі, купивши його у магазині комп’ютерів Енрон у Вінниці або купити процесор Intel онлайн на сайті інтернет-магазину Сконто.