Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

GIGABYTE розробляє нові материнські плати з роз’ємом AM4

Хоча до випуску процесорів AMD Summit Ridge залишається ще чимало часу, нова інфраструктура AMD AM4 вже потребує системних плат з відповідним роз’ємом, оскільки він тепер уніфікований і використовується також для установки нових APU Bristol Ridge.

Деякі виробники плат явно готуються найближчим часом представити свої розробки в цій галузі. Днями в Мережі з’явилися знімки двох нових системних плат GIGABYTE, які оснащені роз’ємом AM4. Як мінімум одна з них використовує системну логіку B350 і, як не дивно, це простіша модель — GA-B350M-D2.

Нові материнські плати з роз'ємом AM4 від GIGABYTE

Ніяких даних про нові продукти поки не розкрито, але неважко припустити, що вони використовують чіпсети B350; не виключено, втім, і застосування логіки X370 в більш складній версії. Обидва варіанти виконані у форм-факторі Micro-ATX, оскільки рішення класу APU більш популярні в сегменті компактних ПК для офісів або домашніх розваг, але не серйозних ігрових платформ.

В екосистемі AM4 на частку чіпсетів залишилося не так вже й багато функцій: реалізація додаткових ліній PCI Express, а також підтримка USB і SATA. Всі інші можливості тепер інтегровані в процесор. У наявності підтримка USB 3.1, але не ясно, до якого покоління відносяться червоні порти — Gen 1 або Gen 2.

Нові материнські плати з роз'ємом AM4 від GIGABYTE

Одна з плат має два повнорозмірні слоти PCIe x16, але нижній слот, швидше за все, є таким лише механічно. Приємно бачити увагу до деталей: слот x1 розташований через проміжок від верхнього слота x16, а значить, відеокарта не завадить установці плат розширення, наприклад, звукової карти.

Ця модель також може похвалитися чотирма слотами DDR4 DIMM і наявністю підтримки NVMe в режимі PCIe 3.0 x4, про що свідчить відповідний напис. Друга плата явно простіша: повнорозмірний слот тут один, а слотів DIMM всього два. Менше у неї і портів SATA — чотири проти шести.

Нові материнські плати з роз'ємом AM4 від GIGABYTE

На жаль, назва складнішої плати поки залишається таємницею, але виглядає вона явно цікавіше і непогано підійде навіть для ігрових ПК, якщо буде повністю сумісною з Summit Ridge. Але перешкодити цьому зможе хіба що недостатньо потужна підсистема живлення.

У Вінниці купити материнські плати ASUS, MSI, ASRock, Gigabyte для свого ПК можна в комп’ютерному магазині Енрон. Придбати системну плату також вийде і в інтернет-магазині Сконто у відповідному розділі.