Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Ігровий і мобільний ноутбук MSI GS73VR 6RF Stealth Pro

Зазвичай, 17-дюймові ноутбуки в уявленні більшості людей мобільні лише зі слів на коробці. А «насправді» вся їх відміна від настільних PC — менше займаного місця і більш високий цінник, якщо ж брати такий лептоп в поїздку, знадобиться окрема валіза і сумка під блок живлення. «Досить це терпіти!» — Вигукнули інженери MSI і представили світу 17-дюймовий ігровий ноутбук GS73VR 6RF Stealth Pro, покликаний стати повсякденним супутником і порвати похмурі шаблони.

Ігровий ноутбук MSI GS73VR 6RF Stealth Pro

MSI взялася за зняття з ігрових ноутбуків прокляття «розеткового раба» з обережністю. Тайванські розробники для початку представили світу GS63VR 6RF Stealth Pro. Але GS63VR належав до 15-дюймової братії з роздільною здатністю 4К. Запхати десктопну відеокарту в ноутбук — безумовний подвиг, але куди більш важке завдання — перетворити 17-дюймовий гаджет в щоденний супутник для виходу з дому. MSI очікувано взялася за це завдання, але чи впоралась? Чи змогла зробити 17-дюймовий ноутбук по-справжньому мобільним?

Ігровий ноутбук MSI GS73VR 6RF Stealth Pro

В основі GS73VR лежить аналогічне 63-й моделі «залізо»: адаптована десктопна відеокарта GTX 1060 c 6 ГБ GDDR5, дует з 512-гігабайтного SSD від Samsung і двотерабайтного HDD, 16 ГБ DDR4 і процесор Intel Core i7-6700HQ — геймерський арсенал, який до цього не підводив. Нічого зайвого тут немає, тільки необхідне для максимально комфортної роботи і дозвілля. Технічних відмінностей між GS63VR і GS73VR взагалі мало, та ж клавіатура SteelSeries у обох «драконів», але різниця все ж є.

Ігровий ноутбук MSI GS73VR 6RF Stealth Pro

Наприклад, у 73-ї моделі трохи більш ємний акумулятор — 5700 мАг проти 4840 у GS63VR. Не так щоб дуже помітний розрив, але поза розеткою і зайві 15-20 хвилин у грі — радість. А основні відмінності між двома моделями полягають в дизайні, габаритах і зручності використання. Традиційна для MSI зовнішність стала трохи ефектнішою і в той же час більш вишуканою, хоча ніяких зайвих жертв в ім’я краси у GS73VR немає.

Замість незрозумілого ковроліну на задній кришці гаджет хизується пластиковим дном із закругленими кутами. Правда, стик між нижньою і верхньою частинами корпусу не дуже згладжений, через гострі кути, що врізаються в пальці. Це не травматично, але певний дискомфорт таке дизайнерське упущення доставляє.

Ігровий ноутбук MSI GS73VR 6RF Stealth Pro

Кнопка живлення переїхала з краю у верхній правий кут корпусу. Дрібниця, здавалося б, а скільки нервів врятовано! До слова, про корпус, він виглядає цікавіше, ніж у GS63VR, за рахунок яскраво вираженого поглиблення під клавіатуру — отака кнопкова лощина (і її краще не затоплювати).

Однак найважливішим пунктом тут виступають саме габарити. Як до заміни десктопа, запитань до GS73VR за вагою та розмірами, звісно, не виникає. Що ж, менше двох з половиною кілограмів для ігрових 17 дюймів — це майже подвиг.

Ігровий ноутбук MSI GS73VR 6RF Stealth Pro

Для виявлення меж довголіття акумулятора на GS73VR використовували Battery Boost — технологію від NVIDIA, яка автоматично активується в іграх після розлуки з розеткою. Battery Boost дозволяє виставити бажане обмеження на частоту кадрів (від 30 до 60), що у зв’язці з налаштуванням графіки в самій грі дозволяє грати, скажімо в The Witcher 3 одну годину і дев’ять хвилин на мінімальних налаштуваннях і 48 хвилин на середніх. При цьому, якщо знадобиться вичавити більше соку, досить виставити мінімальну (із запропонованої) кількість кадрів — 30 fps хоч і доля консолей, але цілком терпимо для сюжетних ігор.

Для ігрового марафону, звичайно замало, але вбити час у сумній поїздці допоможе. Поза іграми на 4К-відео з котиками і при звичайному інтернет-серфінгу GS73VR тримається до трьох годин, а простоювати при зниженій яскравості може і зовсім до п’яти. Для ігрового ноутбука на Windows дуже непогано.

Ігровий ноутбук MSI GS73VR 6RF Stealth Pro

GS73VR пройшов ряд випробувань з честю, як від нього і очікувалося. Нехай не скрізь, але переважна більшість ігор підкорилися тайваньському «дракону». GS73VR поступився лише суворим забагованим вулицям The Division (46 fps) і надмірно вимогливій красі The Witcher 3 (50 fps).

Здавалося б, з моменту появи адаптованих десктопних відеокарт пройшло вже чимало часу, а GTX 1060 і її старші сестри продовжують захоплювати результатами. Її стараннями в машинці вагою 2,4 кілограма і товщиною в пару сантиметрів криється сила справжнього ігрового комп’ютера.

Ігровий ноутбук MSI GS73VR 6RF Stealth Pro

Підсумки

Прийшов час відповісти на заповітне питання. Чи вдалося MSI змінити реальність, довівши життєздатність 17-дюймового ігрового ноутбука поза домашніх стін і затишного суспільства розетки? Так, безумовно. Без огріхів не обійшлося, але IT-гігант знову стрибнув вище голови — він зробив 17 дюймів по-справжньому мобільними, без будь-яких застережень.

Уклавши GS73VR 6RF Stealth Pro в досить компактний для свого формату корпус, MSI дала можливість грати в будь-якому місці в будь-який ААА-бестселер. Цінний пристрій з великими перспективами в майбутньому, яке для GS73VR бачиться світлим. Невисокий час автономної роботи може засмутити, але ідеальних ігрових лептопів в IT-природі поки не існує, а працювати і грати треба! Для обох завдань у моделі є вся необхідна «начинка», якої вистачить, як мінімум, на кілька років комфортного і вільного в пересуваннях використання.

Ігровий ноутбук MSI GS73VR 6RF Stealth Pro

Придбати наявні на сьогодні моделі ноутбуків MSI ви можете у магазині комп’ютерної техніки Енрон у Вінниці. Щоб купити як бюджетні, так і ігрові ноутбуки онлайн, звертайтесь до інтернет-магазину Сконто.