Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Intel представила нові SSD-накопичувачі на базі 3D NAND

Відомо, що Intel активно просуває нову технологію незалежної пам’яті 3D XPoint, але це аж ніяк не означає, що компанія зупинила роботи з проектування і випуску SSD на базі більш традиційних технологій. Так, буквально днями компанія анонсувала цілий ряд нових накопичувачів, які використовують пам’ять типу 3D NAND — як у 2-cell, так і в 3-cell варіантах. Кілька анонсованих серій включають в себе ряд моделей з інтерфейсом SATA у форм-факторі 2,5″, кілька моделей у форматі M.2 з інтерфейсом PCI Express 3.0 x4, а також модель у форматі плати розширення з роз’ємом PCIe 3.0 x4.

SSD-накопичувач Intel на базі 3D NAND

Нові накопичувачі мають різне позиціонування: так, моделі SSD 600p і SSD Pro 6000p призначені для споживачів і бізнес-клієнтів, варіанти SSD E 6000p і SSD E 5240s націлені на ринок вбудованих рішень і «Інтернету речей», а моделі SSD DC S3520 і DC P3520 оптимізовані для використання в серверних рішеннях, включаючи великі ЦОД і ЦСД. Час початку масових поставок поки залишається невідомим, але очевидно, що Intel прагне припинити використання планарної флеш-пам’яті: в моделях, яким на зміну прийшли новинки, використовується або дорога 20-нм пам’ять виробництва самої Intel, або 16-нм NAND, яку компанія змушена закуповувати на відкритому ринку, оскільки Intel вирішила не використовувати 16-нм технологію в IMFT.

SSD-накопичувач Intel на базі 3D NAND

Моделі в форм-факторі M.2 відрізняються незначно: бізнес-версія підтримує віддалене безпечне стирання даних, яке є частиною Intel Active Management Technology. Вони повинні прийти на заміну громіздкому і дорогому накопичувачу Intel 750, який з самого початку являв собою серверне рішення, на швидку руку перероблене під навантаження, характерні для настільних ПК і робочих станцій. А версія для вбудованих додатків буде відрізнятися малою ємністю, максимальне значення якої складе всього 256 Гбайт. Це означає неповний паралелізм, що випливає з використання чіпів IMFT 3D TLC ємністю 384 Гбіт, так що продуктивність цієї моделі може бути обмеженою. У всіх випадках використовується контролер сторонньої розробки, можливо, Silicon Motion SM2260 або інша модель цього виробника.

SSD-накопичувач Intel на базі 3D NAND

Накопичувачі для ринку вбудованих рішень будуть випускатися в обсягах 150 і 240 Гбайт, в їх основі буде лежати 32-шарова пам’ять IMFT 3D MLC. Показники продуктивності у цих моделей порівняно невисокі, зате вони мають повний захист від зникнення живлення і розраховані на один повний перезапис всього обсягу даних кожен день протягом п’яти років. Раніше цей показник становив лише 0,3 перезапису в день. Нарешті, серія для центрів обробки даних відноситься до рішень середнього класу, орієнтованих на навантаження, пов’язані, в основному, з читанням даних. Це третє покоління серії Intel S3500. Версія DC S3520 в форм-факторі M.2 матиме максимальний обсяг 960 Гбайт, в той час як варіант в корпусі 2,5″ буде доступний в ємностях аж до 1,6 Тбайт. Надійність у цих моделей також становить один щоденний перезапис протягом п’яти років.

SSD-накопичувач Intel на базі 3D NAND

Нарешті, в секторі продуктивних рішень з інтерфейсом PCI Express компанія представила накопичувач DC P3520. Раніше була запланована ще одна модель, DC P3320, але Intel відмовилася від її використання, вирішивши випустити тільки DC P3520, причому за ціною, близькою до аналогічних за обсягом SSD з інтерфейсом SATA. Продуктивність в порівнянні з DC P3500 дещо впала через менший паралелізм при колишній ємності — це наслідок використання кристалів 3D MLC ємністю 256 Гбіт. Але інша апаратна база, зокрема, контролер, залишилася тією ж, що і в решті серії накопичувачів Intel, призначених для використання в ЦОД і ЦСД. Про це свідчить навіть дизайн друкованої плати, який практично не змінився, і використання корпусу з радіатором охолодження у варіанті плати розширення.

SSD-накопичувач Intel на базі 3D NAND

Поставки нових SSD Intel будуть стартувати поступово протягом останніх кварталів 2016 року. Цього тижня стартують поставки DC P3520, а також SSD 600p і Pro 6000p у варіантах ємністю 128, 256 і 512 Гбайт. Модель DC S3520 надійде в продаж на початку вересня, а інші варіанти заплановані на більш пізній час в четвертому кварталі.

Ви маєте можливість придбати за доступними цінами SSD накопичувачі Intel, процесори Intel з вбудованою графікою або без, а також іншу техніку на кшталт міні-ПК або Intel Compute Stick (під замовлення) у Вінниці в магазині Енрон або у інтернет-магазині Сконто. Приєднуйтесь до нас у ВКонтакте, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх новин зі світу комп’ютерної та мобільної техніки (посилання є на сайті та у групах).