Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Intel представила працюючий прототип накопичувача Intel Optane SSD

Вперше після анонсу накопичувачів на основі нового типу пам’яті XPoint в минулому році розробники дозволили відвідувачам IDF 2016 самостійно вивчити прототип Optane у вигляді карти PCI Express, встановленої в працюючу систему. Також Intel оприлюднила докладну інформацію про продуктивність пристрою і способи інтеграції Optane в систему з традиційною пам’яттю DRAM і Flash.

На IDF в 2015 році Intel оголосила про створення абсолютно нового типу незалежної пам’яті під назвою XPoint, що володіє пропускною спроможністю на три порядки вище, в порівнянні з поширеною NAND Flash-пам’яттю. Принцип роботи XPoint досі тримається в секреті, і про структуру чіпів ми знаємо тільки те, що Intel розповіла рік тому.

Intel Optane SSD 3D Xpoint

Осередки пам’яті нового типу не містять транзисторів, завдяки чому досягнута в 10 разів вища щільність комірок, ніж в NAND Flash. При цьому чіпи XPoint представляють собою багатошарову конструкцію на зразок мікросхем 3D NAND або HBM. Нарешті, комірки XPoint не схильні до деградації в результаті багаторазового перезапису бітів, як це відбувається з Flash-пам’яттю. Виробництвом чіпів XPoint на конвеєрі з технологічною нормою 20 нм займається IMFT — спільне підприємство Intel і Micron, яке нині є одним з найбільших постачальників NAND Flash.

Intel Optane SSD 3D Xpoint

Конференція Intel Developer Forum, яка проходить в ці дні в Сан-Франциско, показала, що накопичувачі Optane, засновані на чіпах XPoint, як ніколи близькі до виходу на ринок. Intel запланувала випуск пристроїв в декількох форм факторах: модулі DIMM, приводи з роз’ємом U.2, компактні плати M.2 і плати розширення PCI Express HHHL (Half-Height Half-Length). Зразок Optane останнього форм-фактора був продемонстрований на IDF в складі працюючих систем, що виконують бенчмарки і серверні додатки.

Intel Optane SSD 3D Xpoint

Плата має інтерфейс PCI Express x4 версії 3.0 і сполучається з ОС по протоколу NVMe. На жаль, радіатори охолодження, змонтовані на обох сторонах плати, не дозволяють розглянути чіпи.

Друга новина — результати бенчмарків карти в порівнянні з SSD DC P3700, найбільш продуктивним SSD в лінійці серверних накопичувачів Intel. В цілому, дані говорять, що Optane забезпечує в чотири рази більшу частоту операцій записe, в 10 разів меншу мінімальну латентність доступу до даних і споживає на 30% менше енергії.

Intel Optane SSD 3D Xpoint

У тесті змішаного читання / запису блоків по 4 Кбайт Optane досягає продуктивності 500000 IOPS, при чому насичення пропускної здатності настає при менших значеннях черги команд в порівнянні з SSD на базі Flash-пам’яті.

Досить дивно, що на тому ж плакаті наведено показник витривалості чіпів (в три рази більше операцій перезапису за день, ніж у SSD), адже раніше Intel оголосила, що до пам’яті XPoint це поняття практично не можна застосувати.

Intel Optane SSD 3D Xpoint

SSD з інтерфейсом NVMe буде, ймовірно, не найшвидшою модифікацією Optane, оскільки Intel збирається випустити модулі DIMM, які процесор зможе безпосередньо використовувати в якості оперативної пам’яті. Разом з тим, такий підхід вимагає, щоб ОС та програми вміли самостійно розподіляти звернення до адресних просторів, що належить модулям різного типу — DRAM і XPoint, використовуючи останні як кеш даних, які не потребують такого швидкого доступу, який забезпечують модулі DDR3/4.

Intel Optane SSD 3D Xpoint

Компанія ScaleMP, що бере участь в IDF, представила програмне рішення vSMP Foundation, яке об’єднує ОЗУ і ПЗУ в єдиний адресний простір і самостійно визначає, куди помістити дані — на зразок того, як працюють гібридні накопичувачі на основі SSD і жорсткого диска.

Ви маєте можливість придбати за доступними цінами SSD накопичувачі Intel, процесори Intel з вбудованою графікою або без, а також іншу техніку на кшталт міні-ПК або Intel Compute Stick (під замовлення) у Вінниці в магазині Енрон або у інтернет-магазині Сконто. Приєднуйтесь до нас у ВКонтакте, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх новин зі світу комп’ютерної та мобільної техніки (посилання є на сайті та у групах).