Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Intel представила процесори 7-го покоління Kaby Lake

У репортажі з щорічної конференції IDF, яка нещодавно пройшла в Сан-Франциско, ніяк не оминути було найбільш важливої теми — виходу процесорів на основі мікроархітектури ядра 7-го покоління (ядро Kaby Lake). У графіку розробки процесора Intel відмовилася від стратегії «тік-так», яка служила їй довгі роки (з часів Pentium 4, 2007 р) і має на увазі дворічний цикл поновлення мікроархітектури з проміжним кроком у вигляді переходу на більш тонкий техпроцес. Тепер цикл, розширений до трьох років, включає додаткову фазу, пов’язану з удосконаленням архітектури, втіленої в фазі «так». Kaby Lake — перше ядро Intel, випущене в третій фазі циклу, — являє собою оновлену версію архітектури ядра Skylake.

Процесори Intel Kaby Lake 14 нм

Два ключових факти, про які повідомила Intel, такі: Kaby Lake стане кращою ігровою платформою в форм-факторі мобільних ПК, у порівнянні з попередньою, і має ширші можливості відтворення відео, що включають декодування формату HEVC (H.265), призначеного для контенту в роздільній здатності 4К. На той момент Intel не надала будь-якої більш докладної інформації про Kaby Lake, проте ряд інтернет-джерел отримали можливість дізнатися більше в ході закритого заходу і розповісти про це читачам.

На першому етапі Intel представляє два різновиди чіпів нового покоління — Kaby Lake-Y і Kaby Lake-U. Перша з них призначена для ультракомпактних ПК, переважно без активного охолодження — ноутбуків і конвертованих форм-факторів 2-в-1. Друга націлена на стандартні тонкі ноутбуки — те, що Intel раніше позначала терміном «ультрабук». Обидві категорії процесорів є системою на чіпі, що складається з двоядерного кристала Kaby Lake і південного моста, інтегрованого на підкладці.

Процесори Intel Kaby Lake 14 нм

Хоча Intel ще не готова впровадити в масове виробництво техпроцес 10 нм, як повинно було статися, якби компанія як і раніше дотримувалася моделі «тік-так», Kaby Lake користується деякими удосконаленнями існуючого процесу з нормою 14 нм (який Intel позначає як 14nm+), спрямованими на підвищення частот в рамках енергоспоживання, властивого першим продуктам на його основі (ядра Broadwell та Skylake).

На даному етапі розробники змінили профіль затвора, який в технології 3D Tri-Gate (аналогічно FinFET, застосовуваної іншими напівпровідниковими фабриками — TSMC, Samsung і GlobalFoundries) являє собою об’ємну конструкцію, що оточує з трьох сторін канал транзистора. Більш високі затвори, розташовані зі збільшеним зазором, знизили механічне напруження в кристалі. При цьому розмір транзистора залишився колишнім. Схемотехніка ядра також була оптимізована з метою підвищення енергоефективності процесора.

Процесори Intel Kaby Lake 14 нм

Інше джерело підвищеної енергоефективності ядра Kaby Lake полягає в більш швидкому механізмі Speed Shift, що дозволяє швидше досягати пікової частоти центрального процесора, щоб виконати вимогливі завдання і повернутися в енергозберігаючий режим.

У сумі переваги техпроцесу 14 нм другого покоління, і оптимізованого Speed Shift забезпечують процесорам Kaby Lake приріст продуктивності на 12-19% в порівнянні з аналогічними позиціями в лінійці Skylake в задачах, що переважно складаються з коротких ривків навантаження на CPU (таких, як веб-серфінг).

Процесори Intel Kaby Lake 14 нм

Що стосується власне мікроархітектури процесора, то Intel прямо заявила, що ядра x86 в Kaby Lake не містять будь-яких відмінностей від якісних ядер Skyalke. Те ж відноситься до логіки інтегрованого графічного процесора, пов’язаної з рендерингом 3D-графіки, хоча графічний процесор також скористається перевагами техпроцесу 14nm+. Ядро Kaby Lake-Y і Kaby Lake-U має інтегрований GPU Intel HD Graphics версій 615 і 620, містить 24 Execution Unit’ів — як і їх попередники в сімействі Skylake.

Основні нововведення відносяться до функцій обробки відеопотоку. По-перше, Kaby Lake підтримує кодування / декодування форматів HEVC (профіль Main 10) і VP9 на апаратному рівні з роздільною здатністю аж до 4К. У реальному часі можуть бути декодовані аж до восьми потоків HEVC / VP9 в 4К з частотою кадрів 30 Гц. У той час як Skylake частину роботи по декодуванню HEVC виконує силами ядер x86, не підтримуючи 4К і формат VP9. Крім того, Kaby Lake має можливість виводити відеосигнал розширеного динамічного діапазону (HDR) і кольорової палітри.

Процесори Intel Kaby Lake 14 нм

Функція Quick Sync Video, яка є програмним інтерфейсом для доступу до мультимедійних можливостей процесора Intel, в Kaby Lake працює в двох різних режимах. Стандартний сценарій, як це було в попередніх ітераціях мікроархітектури Core, має на увазі виконання всієї роботи на енергоекономічних блоках фіксованої функціональності. Другий режим залучає до обчислень компонент Media Sampler, який з’явився в кожному slice (основному масштабованому блоці) графічного процесора. Таким чином, різновиди в лінійці чіпів Kaby Lake з більш «широким» графічним ядром мають підвищену продуктивність в кодуванні / декодуванні відео. Крім того, такий режим є більш гнучким в параметрах обробки потоку.

Процесори Intel Kaby Lake 14 нм

Intel опублікувала модельний ряд продуктів на базі Кабі озеро, який на даний момент включає три моделі на базі Kaby Lake-Y і три — на Kaby Lake-U з номінальним TDP 4,5 і 15 Вт відповідно, які можуть бути налаштовані для збільшення теплопакету до 7 і 25 Вт або зменшення до 3,5 і 7,5 Вт.

Дві старші моделі на Kaby Lake-Y тут належать маркам Core i5 та i7, і тільки молодша позначена як Core m3. Таким чином, марка Core M (принаймні, зараз) зарезервована тільки для найбільш слабких SoC, а решта були підвищені в статусі до одного рівня з Kaby Lake-U, що відображає спорідненість між двома категоріями продуктів, які, насправді, засновані на одному і тому ж кремнії і часом демонструють подібний рівень швидкодії. Дійсно, обмеження TDP означає лише те, як довго процесор може підтримувати граничну тактову частоту, і навіть резерв в 4,5-7 Вт достатній для ефективної роботи в задачах, що викликають короткочасні стрибки навантаження.

Процесори Intel Kaby Lake 14 нм

Відзначимо підвищені, в порівнянні з поколінням Skylake, тактові частоти чіпів і апгрейд контролера PCI-Express, вбудованого у південний міст SoC, до версії шини 3.0, що дасть можливість підключати до нього високопродуктивні SSD з інтерфейсом PCI-Express 3.0 x4. Системний агент процесора надає додаткові 10-12 ліній.

Ви маєте можливість придбати за доступними цінами процесори Intel з вбудованою графікою або без, SSD накопичувачі Intel, а також ноутбуки на базі процесорів Intel у Вінниці в магазині Енрон або у інтернет-магазині Сконто. Приєднуйтесь до нас у ВКонтакте, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх новин зі світу комп’ютерної та мобільної техніки (посилання є на сайті та у групах).