Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Intel представляє процесори Xeon Phi з архітектурою Knights Landing

Intel оновлює сімейство прискорювачів Xeon Phi, представляючи версію з архітектурою Knights Landing, про яку компанія почала говорити ще майже 3 роки тому. Тепер це не просто співпроцесори, а повноцінні незалежні процесори із втричі збільшеною продуктивністю на потік і великою кількістю інших цікавих нововведень.

Багатоядерні прискорювачі обчислень Intel Xeon Phi продовжують свій розвиток. Про їх чергове покоління з кодовим ім’ям Knights Landing розробник розповідає вже майже три роки, а з кінця минулого року навіть поставляє зразки систем із ними своїм обраним партнерам. Проте, до офіційного анонсу справа дійшла тільки зараз. В рамках конференції ISC High Performance 2016, що проходить цими днями в Німеччині, компанія Intel офіційно оголосила про вихід принципово нових Xeon Phi на базі архітектури Knights Landing.

Процесори Intel Xeon Phi для сервера

Ключова властивість новинки полягає в тому, що тепер це повноцінні x86-процесори, здатні взяти на себе роль центрального компонента системи. Іншими словами, нові Xeon Phi можуть працювати повністю самостійно, не потребуючи додаткового керуючого CPU. І це дуже важливе покращення, так як проведена докорінна зміна архітектури ліквідує вузьке місце — шину PCI Express, яку використовують для передачі даних попередні і конкуруючі прискорювачі обчислень, наприклад, що базуються на GPU.

Knights Landing втілюють собою вже третє покоління багатоядерної x86-архітектури Intel. Попереднє покоління, відоме під кодовим ім’ям Knights Corner, базувалося на Pentium-подібних ядрах P54C. Нова ж версія прискорювачів переїхала на модифіковану 14-нм мікроархітектуру Airmont, відому по процесорах Atom. Однак в Knights Landing ядра Airmont попарно об’єднані в модулі, які включають також мегабайтний L2-кеш і чотири блоки VPU (Vector Processing Unit), що відповідають за підтримку векторних інструкцій AVX-512.

Всього в нових процесорах Xeon Phi міститься до 36 таких модулів, тобто, загальне число ядер в прискорювачі може досягати 72. При цьому кожне ядро додатково підтримує технологію Hyper-Threading і здатне виконувати до чотирьох потоків одночасно, що наділяє Xeon Phi вражаючим арсеналом засобів для роботи з паралельними обчисленнями. З огляду на те, що в Knights Landing продуктивність на потік у порівнянні з Knights Corner зросла приблизно втричі тільки за рахунок зміни мікроархітектури, оновлення прискорювачів Xeon Phi дало їм можливість дотягнутися до планки в 3 Тфлопс.

Процесори Intel Xeon Phi для сервера

Процесори Knights Landing забезпечені також інтегрованою пам’яттю MCDRAM із пропускною спроможністю до 500 Гбайт/с і об’ємом 16 Гбайт, яка може взаємодіяти з системною шестиканальної DDR4-пам’яттю по декількох принципово різних алгоритмах. Згадки заслуговує і реалізація в нових Xeon Phi окремого двухпортового 100 Гбіт/с контролера Omni-Path, який передбачається використовувати для високошвидкісного об’єднання вузлів, заснованих на Knights Landing, в обчислювальні кластери.

Оголошена сьогодні лінійка процесорів Xeon Phi покоління Knights Landing включає чотири моделі з числом ядер від 64 до 72 і частотою від 1,3 до 1,5 ГГц. Варто відзначити, що в даний час для замовників доступні лише три молодші моделі: Xeon Phi 7250, 7230 і 7210. Найбільша ж потужна 72-ядерна версія прискорювача, Xeon Phi 7290, обіцяна до вересня. Також поки Intel не постачає варіанти з інтегрованим контролером Omni-Path, який за планом з’явиться в перерахованих моделях в жовтні цього року.

Висока продуктивність процесорів Xeon Phi, проста масштабованість систем на їх основі, а також повна сумісність з x86-екосистемою і знайомим всім засобами розробки, робить новинки відмінним варіантом для використання в масі областей, де потрібні паралельні високопродуктивні обчислення. І особливо Intel підкреслює застосовуваність побудованих на Xeon Phi кластерів в системах машинного навчання і штучного інтелекту, тобто у тих областях, де останнім часом високу активність розвинула NVIDIA, що реалізує свої прискорювачі сімейства Tesla.

На підтвердження лідируючих характеристик Knights Landing, компанія Intel наводить інформацію про багаторазову перевагу системи на базі Xeon Phi 7250 над системою, в якій використовується конкуруючий прискорювач обчислень NVIDIA Tesla K80 і пара центральних процесорів Xeon E5-2697 v4.

Процесори Intel Xeon Phi для сервера

При цьому, Intel говорить не тільки про перевагу Xeon Phi в продуктивності, що досягає п’ятикратного розміру. Згідно з інформацією компанії, конфігурація з процесором Xeon Phi 7250 виявляється у вісім разів економічнішою і в дев’ять — дешевшою.

З огляду на все сказане, Intel очікує, що впровадження нових Xeon Phi піде дуже швидкими темпами. До кінця року виробник має намір продати понад сто тисяч процесорів, а готові системи на базі Knights Landing постачатимуть більше 50 компаній, включаючи Dell, Fujitsu, Hitachi, HP, Inspur, Lenovo, NEC, Oracle, Quanta, SGI, Supermicro, Colfax і інші.

Якщо Ви тримаєте та обслуговуєте сервер, але потрібно його апгрейдити — нові процесори Intel стануть найкращим вибором. Купити процесор Intel для сервера у Вінниці ви можете у магазині комп’ютеної техніки Енрон. Після виходу всіх 4-х моделей процесорів Intel Xeon Phi, купити можна буде і їх.