Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Intel скасовує випуск нових процесорів Atom для смартфонів

Через чотири роки після випуску перших систем на кристалі для смартфонів, корпорація Intel відмовляється від випуску двох ключових рішень для цього ринку: Broxton і SoFIA 2. Фактично, в Intel більше не хочуть створювати рішення для подібних пристроїв, оскільки валовий прибуток при їх продажу постійно знижується, а виробники телефонів вимагають всілякої підтримки при створенні апаратів на базі Atom, що виливається у збитки для компанії. Скасування випуску двох ключових проектів на пізній стадії означає, що в компанії більше не вірять в успіх на ринку процесорів для смартфонів, а спробують зосередитися на створенні рішень для ринку стільникових мереж п’ятого покоління (5G).

Процесор Intel Atom для смартфонів

Просування Atom для планшетів і смартфонів обійшлося в $9 млрд за три роки. Корпорація Intel випустила свою першу систему на кристалі для смартфонів Intel Atom Z2460 на початку 2012 року, заручившись підтримкою Lenovo і Motorola Mobility. З тих пір компанія випустила ще одне покоління SoC для мобільних телефонів, анонсувала сімейство недорогих мікросхем SoFIA, а також домовилася з китайськими розробниками Rockchip і Spreadtrum про створення дуже дешевих чипів для доступних апаратів.

Незважаючи на високу обчислювальну продуктивність просунутих моделей, дешевизну розроблених і зроблених сторонніми компаніями рішень, підтримку операційної системи Google Android і програмне забезпечення, Intel Atom не став хоч трохи популярним на ринку смартфонів. Двома причинами невдач Intel можна назвати постійні затримки виходу нових SoC, а також відсутність у них затребуваних можливостей. Крім кількох телефонів Lenovo і Motorola, єдиним помітним споживачем Intel Atom для смартфонів стала компанія ASUSTeK Computer, чий ZenPhone 2 став досить популярним в ряді країн. Настільки популярним, що купити ZenPhone 2 можна і в Вінниці в магазині Енрон.

Процесор Intel Atom для смартфонів

Як помітили незалежні спеціалісти, а також співробітники комп’ютерної фірми Енрон — на ринку планшетів Intel вдалося стати одним із провідних постачальників SoC, але на ринку смартфонів компанія так і не змогла зайняти значну частку. Судячи з усього, щоб скоротити витрати і вивільнити інженерів для більш нагальних проектів, в Intel прийняли рішення відмовитися від випуску цілого ряду мікросхем з сімейства Atom.

Так, Intel не стане випускати недорогі системи на кристалі SoFIA 3GX, SoFIA LTE і SoFIA LTE2 для доступних смартфонів і планшетів. Про перспективи цих мікросхем говорити неможливо, оскільки про ці процесори невідомо майже нічого. Проте, навряд чи можна від них можна було б очікувати проривної функціональності, з огляду на історію всіх SoFIA. Примітно, що на сьогоднішній день Intel не хоче говорити про долю майбутніх процесорів Atom розробки Spreadtrum і Rockchip. Судячи з усього, переговори з цими розробниками все ще йдуть.

Процесор Intel Atom для смартфонів

Якщо сімейство SoFIA багато в чому дісталося Intel в спадок від Infineon, то проект Broxton створювався з чистого аркуша. Перша мікросхема на базі платформи Broxton повинна була мати чотири ядра на базі мікроархітектури Goldmont і вироблятися самою компанією Intel з використанням технологічного процесу 14 нм з транзисторами FinFET. З огляду на просунуту микроархитектуру і виробництво на фабриках Intel, очевидно, що Broxton націлювався в першу чергу на смартфони високого цінового класу.

На жаль, Broxton був затриманий спочатку внаслідок проблем з 14-нм нормами виробництва, потім внаслідок неготовності. Якби Broxton вийшов в кінці 2016 року, він би зіткнувся з конкуренцією як з боку високопродуктивних SoC, що розробляються виробниками дорогих смартфонів (Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi), так і з боку високопродуктивних процесорів, створених Qualcomm, MediaTek і навіть Rockchip.

Процесор Intel Atom для смартфонів

При серйозній конкуренції Intel довелося б або пропонувати свої процесори за привабливими цінами, знижуючи прибутковість і виручку, або вдаватися до вже використаної тактики низьких цін і різних заохочень партнерів (маркетинг, допомога в розробці і т.д.), що могло б означати збитки. При цьому слід розуміти, що більшість відомих компаній випускають флагманські смартфони в першій половині року, а щоб потрапити в дорогі апарати в 2017 році, Intel треба було б представити Broxton навесні або влітку цього року. По всій видимості, компанія Intel більше не має наміру бути збитковою на ринку, де протягом декількох років терпіла фіаско.

Процесор Intel Atom для смартфонів

Скасування випуску нових мікросхем SoFIA і Broxton означає вихід Intel з ринку SoC смартфонів щонайменше на найближчі пару років. Це не означає, що компанія перестане випускати рішення для мобільних телефонів взагалі. Intel продовжить виробляти різні модеми і навіть інтенсифікує інвестиції в створення модемів для мереж п’ятого покоління (5G), як зазначив виконавчий директор компанії Брайан Кржаніч (Brian Krzanich) раніше на цьому тижні.

Що стосується можливого випуску SoC для мобільних телефонів в майбутньому, то потенціал Intel в цьому напрямку будуть визначатися не тільки самою компанією і розвитком її процесорної мікроархітектури, але і самих пристроїв. У разі, якщо у Intel з’явиться можливість продавати своїх чіпи для смартфонів з прибутком, компанія могла б повернутися на ринок. Однак при поточній конкуренції найближчим часом корпорація цього не зробить.