Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Інтернет речей: що це і як стати до нього ближче

Напевно кожен з вас як мінімум раз чув словосполучення «Інтернет речей». Але що ховається за цим словом? Можливо, кавоварка, яка гортає вашу стрічку ВКонтакті? Пральна машина, що пише твіти про завантажену в неї білизну? Комп’ютерна фірма Енрон зібрала деяку інформацію стосовно цього питання і зараз ми спробуємо розібратися.

Історія виникнення

Насправді можна сказати, що перша в світі частина інтернету речей виникла ще в 1990 році. Випускник MIT, один з творців протоколу TCP/IP, Джон Ромки створив першу в світі інтернет-річ. Він підключив до мережі свій тостер.

The Internet of Things

Інтернет речей зародився в Массачусетському технологічному інституті. У 1999 році там був створений Центр автоматичної ідентифікації (Auto-ID Center), який займався радіочастотною ідентифікацією (RFID) і новими сенсорними технологіями. Центр координував роботу семи університетів, розташованих на чотирьох континентах. Саме тут була розроблена архітектура Інтернету речей.

Ця ідея виникла у Кевіна Ештона — дослідника з MIT. Тоді він запропонував концепцію системи управління промисловими об’єктами через інтернет. У його презентації розповідалося, як всеосяжне впровадження радіочастотних міток зможе видозмінити систему управління логістичними ланцюгами в корпорації.

The Internet of Things

Що є інтернетом речей, а що — ні

Один з основоположних принципів інтернету речей — у кожного пристрою, будь то пилосос, холодильник або пральна машина, є модуль підключення до інтернету з можливістю взаємодії з домашнім комп’ютером або смартфоном домовласника. Насправді, фахівці стверджують, що концепція має більш суворе визначення, але в цій статті ми постараємося донести цю цікаву ідею максимально просто, нехтуючи деякими тонкощами.

Особливу роль в інтернеті речей відіграють засоби вимірювання, що забезпечують перетворення відомостей про зовнішнє середовище в машинозчитувані дані, і тим самим здатні наповнити обчислювальне середовище значущою інформацією. Використовується широкий клас засобів вимірювання, від елементарних датчиків (наприклад, температури, тиску, освітленості), приладів обліку споживання (таких, як інтелектуальні лічильники) до складних інтегрованих вимірювальних систем.

The Internet of Things

Кілька систем, які «населяють» ваше житло, постійно стежать за станом будинку: чи знаходиться в приміщенні власник (якщо так, то потрібно включити йому світло), яка вологість повітря і так далі. По суті, вони роблять те, що раніше мала робити людина: створюють комфортні умови для проживання і за наказом власника виконують певні дії. Можна сказати, що будинок стає вашим союзником у боротьбі з побутовими труднощами.

Наблизитися до реалізації інтернету речей, нехай навіть і не реалізувавши саму ідею в строгому сенсі, можна, додавши можливість віддаленого управління лампочкою або кавоваркою: дуже зручно ще на підході до будинку доручити техніці зробити каву, включити світло в коридорі і підготувати комп’ютер. Це поки не повноцінний інтернет речей: всі ці пристрої спілкуються з вами, а не один з одним. Важливо навчити пристрої взаємодіяти один з одним. Тоді керувати будинком будете не тільки ви, але і техніка, самостійно стежить за ситуацією.

The Internet of Things

І звичайно ж, важливо забезпечити належну безпеку використовуваного рішення. Де гарантія, що пристрої обмінюються інформацією тільки один з одним, а не з кимось ще? Тому найбільш повне враження можна отримати, коли у вашій квартирі просто море всіляких пристроїв, які злагоджено функціонують, автоматизуючи будь-яку рутину, яку ви тільки можете собі уявити.