Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Компанія Everspin у рази підвищить надійність роботи SSD

Слабким місцем накопичувачів на базі твердотільної пам’яті або SSD залишається кеш-буфер з пам’яті типу DRAM. На даний момент в якості буферної пам’яті широко використовуються мікросхеми пам’яті DDR3. Давно планується, що в якості енергонезалежного буфера SSD буде використовуватися якийсь із нових і перспективних видів незалежної пам’яті — MRAM, RRAM, PCM або, можливо, 3D XPoint.

Everspin розробила пам'ять MRAM

Власне, окремі накопичувачі або підсистеми для кешування даних вже використовують магніторезистивну пам’ять MRAM і навіть пам’ять на основі ефекту змінюваного фазового стану речовини (PCM). Широке використання пам’яті MRAM і PCM обмеженується малою ємністю мікросхем цих типів пам’яті. В майбутньому, проте, все обіцяє змінитися. І це майбутнє може статися швидше, ніж очікується.

В інтерв’ю сайту EE Times виконавчий директор компанії Everspin Technologies повідомив, що до кінця року буде налагоджено випуск 1-Гбіт мікросхем MRAM типу ST-MRAM. В основі пам’яті ST-MRAM лежить ефект запису комірок за допомогою тунельного переносу інформації магнітним спіном електронів.

Everspin розробила пам'ять MRAM

На даний момент компанія Everspin приступила до масового випуску пам’яті ST-MRAM ємністю 256 Мбіт (32 Мбайт). Подібна ємність, впевнені в компанії, дозволить пам’яті ST-MRAM впевнено увійти до складу SSD і стати надійною заміною RAM-буфера, адже після відключення живлення дані в ST-MRAM не пропадають. Для цього компанія випускає мікросхеми ST-MRAM з інтерфейсами DDR3 і DDR4.

До речі, виробництво пам’яті ST-MRAM компанії Everspin півтора роки тому почало впроваджуватися на заводах GlobalFoundries з прицілом на 40-нм і 28-нм техпроцеси. Не виключено, що 1-Гбіт пам’ять ST-MRAM буде випускатися на колишніх лініях компанії AMD.

Everspin розробила пам'ять MRAM

Це цікаво з тієї причини, що AMD продовжує випускати процесори на лініях GlobalFoundries і в майбутньому потенційно може скористатися цими техпроцесами для своїх потреб. Наприклад, для використання вбудованої в процесори пам’яті ST-MRAM замість енергозалежною пам’яті типу SRAM. Швидкодія в обох типів пам’яті приблизно однакова, а від незалежної кеш-пам’яті процесор тільки виграє.

Компанія Енрон завжди підтримує інновації, тому купити SSD накопичувачі найновіших моделей можна у нас, а також у інтернет-магазині Sconto.