Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Компанія Intel офіційно відмовилась від стратегії «тік-так»

Intel відмовилась від стратегії тік-так

До недавнього часу корпорація Intel, плануючи випуск нових продуктів, дотримувалася так званої стратегії «тік-так». Вперше вона була анонсована на конференції Intel Developer Forum 2016 і з тих пір стала основою операцій компанії в сфері виробництва x86-сумісних процесорів. Суть концепції досить проста: цикл розробки ділиться на дві стадії — власне, «тік» і «так».

При цьому «тік» означає перехід на новий техпроцес і мінорні зміни в архітектурі, а «так», навпаки, має на увазі випуск процесорів з новою архітектурою, але на базі наявного техпроцесу. Спочатку було задумано, що кожна частина циклу повинна була займати приблизно рік. Приблизно так стратегія і працювала: маятник гойдався, змінювалися архітектури і техпроцеси, на радість користувачів росла продуктивність нових процесорів, поки не сталося неминуче.

Суть початкової стратегії Intel дуже проста. А саме — у міру зниження розмірів елемента в нових техпроцесах Intel зіткнулася з низкою серйозних труднощів. 14-нанометровий техпроцес вдалося розробити і реалізувати досить успішно: цикл «тік» припав на архітектуру Broadwell, злегка вдосконалену спадкоємицю Haswell, але використовує більш тонкі виробничі норми. Наступний цикл, «так», припав на розробку і випуск мікроархітектури Skylake, що використовує той же техпроцес, що і Broadwell.

Intel відмовилась від стратегії тік-так

А в наступному циклі маятник заклинило. Спочатку новий «тік» мав означати впровадження 10-нанометрового техпроцесу і випуск процесорів Skymont, пізніше перейменованих в Cannonlake. З’явитися вони повинні були в другому кварталі 2016 року. Але настільки тонкий техпроцес викликав масу проблем і, як наслідок, затримок і зволікань. В результаті компанія вирішила зробити «тік» на 14-нанометровому процесі, випустивши серію чіпів Kaby Lake.

Це не означає, що компанія відмовилася від планів на 10-нанометровий техпроцес, але процесори Cannonlake тепер побачать світ лише в 3 кварталі наступного, 2017 року. Очевидно, що «тік-так» більше не працює як задумано: коливання маятника від одного стану до іншого тепер займає не рік, а як мінімум близько півтора років. Тепер Intel визнала це офіційно і в останньому офіційному звіті 10-K заявила про кінець ери «тік-так», а також про продовження життєвого циклу 14-нанометрової технології.

Intel відмовилась від стратегії тік-так

Що ж стосується 7-нанометрового процесу, тепер відсунутий у район 2019 року або ще далі. А це може означати, що в гонці техпроцесів Intel можуть випередити такі конкуренти, як TSMC, яка очікує готовності власного 7-нанометрового процесу до масового виробництва реальних чіпів у районі 2018 року. З точки зору кінцевого покупця трагедії не сталося: Kaby Lake виглядає досить перспективною архітектурою з усіма її поліпшеннями і вдосконаленнями, просто 10-нанометрових процесорів Ви не побачить у продажу ще рік.

Придбати наявні процесори Intel Skylake 14 нм та пристрої на їх основі Ви, як завжди, можете у комп’ютерному магазині Енрон у Вінниці.