Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Маршрутизатори Zyxel Keenetic Air і Extra II: Wi-Fi 802.11ac 2 × 2

Нові у всіх сенсах пристрої Zyxel класу AC1200 побудовані на однаковій апаратній платформі. Відмінності Air від Extra II полягають лише у меншій кількості портів, іншому обсягу пам’яті і відсутності порту USB. В цілому ж, це недорогі роутери для тих, кому в першу чергу важлива робота бездротового сегмента домашньої мережі. Наприкінці 2016 року Zyxel представила нові моделі роутерів з абсолютно іншим дизайном: Zyxel Keenetic Air і Extra II. Air і Extra II дуже схожі і зовні, і по начинці. Вони вже продаються в українських магазинах за ціною близько 1200 і 1400 гривень відповідно.

Маршрутизатори Zyxel Keenetic Air і Extra II

Комплектація і зовнішній вигляд

Обидві моделі поставляються в широких, але тонких картонних коробках, які, до слова, оформлені не так, як у старіших моделей. У комплекті з кожним пристроєм є паперова інструкція, патч-корд і компактний блок живлення. БЖ трохи відрізняються — у Extra II блок трохи більший і потужніший (12 Вт), ніж у Air, так як старшій моделі потрібне додаткове живлення для USB-порту. Крім того, у Extra II поруч з ним знаходиться налаштовувана кнопка Fn для швидкого виконання заданих користувачем дій — можна самому вибрати сценарії для короткого / довгого натискання і подвійного кліка. Аналогічні налаштування доступні і для кнопки Wi-Fi.

Друга важлива відмінність — число Ethernet-портів. У Extra II їх п’ять, а у Air всього два. Всі вони підтримують тільки 100 Мбіт/с і забезпечені індивідуальними індикаторами мережевої активності. Роутери забезпечені незнімними антенами довжиною трохи більше 7 см, які можна відкидати на 90° і обертати навколо своєї осі на 180°. Антени мають посилення 5 dBi. Габарити обох пристроїв: 167 × 100 × 33 мм. Zyxel Keenetic Extra II важить 230 г, а Air на 20 г менше. В цілому оновлений дизайн можна назвати дуже вдалим і в візуальному відношенні, і з практичної точки зору. А незабаром розробником займуться ще й оновленням веб-інтерфейсу прошивок.

Маршрутизатори Zyxel Keenetic Air і Extra II

Технічні характеристики та можливості

Якщо поглянути на апаратну платформу новинок, то стає зрозуміло, чому розробники відмовилися від гігабітних портів. У роутерах використовується відносно проста і недорога SoC MediaTek MT7628 (1 × MIPS24KEc 580 МГц), яка просто не здатна працювати з гігабітним WAN-підключенням. Проте, не дивлячись на відсутність апаратного прискорення NAT, вона непогано справляється зі 100-Мб підключеннями, в тому числі завдяки програмним прискорювачам NAT і VPN. Апаратна платформа доповнена ac-радіомодулем MT7612.

У Zyxel Keenetic Air встановлено 64 Мбайт RAM і 16 Мбайт флеш-пам’яті: 8 + 8 для майбутньої функції Dual Image, тобто прозорого встановлення двох версій прошивки з можливістю відкату. У Zyxel Keenetic Air Extra II обсяг обох типів пам’яті в два рази більший, а в крайньому випадку можна використовувати swap-файл на USB-накопичувачі. До нього ж можна підключити модулі Keenetic Plus. Максимальна швидкусть — 802.11ac: до 867 Мбіт/с; 802.11n: до 300 Мбіт/с; 802.11g: до 54 Мбіт/с.

Маршрутизатори Zyxel Keenetic Air і Extra II

Обмін даними всередині діапазону 5 ГГц і між двома діапазонами дуже добрий, а ось робота виключно в 2,4 ГГц місцями могла б бути і кращою. З іншого боку, новинки якраз і створені для тих, хто хоче розширити домашню мережу за допомогою переходу на 5 ГГц. Що стосується WAN-підключень, то незалежно від типу, швидкість підключення буде в районі 90-95 Мбіт/с, а в дуплексі 135-165 Мбіт/с: VPN-з’єднання все ж повільніше прямого. Швидкість доступу для FTP і SMB для читання і запису коливалася в районі 9,5-11,5 Мбайт/с. В цілому все добре, але є один нюанс — в такому разі завантаження CPU доходить до максимуму.

З’явилася підтримка розкладів. У веб-інтерфейсі можна використовувати їх для управління часом роботи мережевих інтерфейсів і доступу в Інтернет, але взагалі розклади згодом будуть доступні і для інших параметрів. Зокрема, через консольний інтерфейс можна задати розклад увімкнення / відключення передніх і задніх індикаторів. Втім, функцію їх відключення для зручності можна призначити на одну з кнопок на корпусі роутера.

Також у налаштуваннях точок доступу з’явилася функція автоматичного перевизначення каналу кожні 6/12/24 годин, що може бути корисно в разі особливо «брудного» ефіру. Крім того, безкоштовний DDNS-сервіс KeenDNS отримав опцію перенесення веб-ресурсів (HTTP і HTTPS) з локальної мережі назовні через хмару Zyxel. Наприклад, таким чином можна отримати віддалений доступ до веб-інтерфейсу NAS навіть при відсутності «білої» IP-адреси. Та й в цілому, це набагато зручніше для непідготовленого користувача.

Маршрутизатори Zyxel Keenetic Air і Extra II

Висновок

Zyxel Keenetic Air і Extra II — це перші роутери компанії з підтримкою Wi-Fi 802.11ac 2 × 2 (а саме така конфігурація є оптимальною для домашніх потреб), які розраховані на масового користувача. Це не найдешевша модель класу AC1200 з портами на 100 Мбіт/с, але більш ніж доступна і до того ж вигідно відрізняється від конкурентів програмними можливостями і оптимізацією.

Сам же виробник позиціонує новинки як пристрої, призначені в першу чергу для розгортання сучасної мережі 5 ГГц. І в цьому сенсі Keenetic Air виглядає привабливіше Extra II, так як в ньому немає додаткових апаратних компонентів і акцент зроблений на бездротовій частині. Втім, обидва пристрої можна сміливо рекомендувати невибагливим користувачам з тарифами до «сотні» і з явним переважанням бездротових клієнтів. Та й в цілому це непоганий варіант для оновлення домашньої мережі.

Вам потрібен бездротовий інтернет вже сьогодні? Ви можете купити Wi-Fi маршрутизатори (роутер) TP-Link, Asus, Xiaomi та інших компаній у магазині комп’ютерної техніки Енрон. Наші спеціалісти дадуть Вам рекомендації щодо встановлення роутера. Також Ви можете замовити роутери у інтернет-магазині Sconto.