Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Материнська плата MSI X99A Workstation: надійність і розгін

Компанія MSI вирішила поєднати у своїй новій моделі материнської плати, здавалося б, несумісне: найвищу надійність і безмежні можливості оверклокінгу. Чи вдалося їй це? Поряд з бюджетними, споживчими та ігровими материнськими платами компанія Micro-Star International Co., Ltd (MSI) практично на кожному чіпсеті випускає моделі, які стоять особняком і розраховані на бездоганну надійність і безвідмовність. Як правило, такі моделі націлені на дуже вузьке і специфічне коло користувачів.

Материнська плата MSI X99A Workstation

Ці плати пофарбовані в суворі кольори і позбавлені миготливих світлодіодів по всій площі і драконів на радіаторах. Тут все серйозно, все заради стабільності і довговічності. Характерним представником таких материнських плат є нова MSI X99A Workstation, про яку і піде мова сьогодні.

Дизайн нової MSI X99A Workstation строгий і витриманий. Хіба що жовті смужки на радіаторах і пластиковому кожусі над панеллю виходів трохи розбавляють загальну серйозність. І все ж загальний посил у дизайну даної моделі — «тут все по-дорослому».

Материнська плата MSI X99A Workstation

На зворотному боці відзначимо підсилену пластину процесорного роз’єму і платівку-радіатор на силових елементах ланцюга живлення процесора. За розмірами дана модель відноситься до стандарту ATX — її габарити складають 305 × 244 мм.

На задню панель плати виведені (зліва направо): два порти USB 2.0 / 1.1, суміщені з комбінованим роз’ємом PS/2; кнопка Clear CMOS; два порти USB 3.1 (один з них — USB Type-C); два порти USB 3.0 / 2.0 і ще два порти USB 3.0 / 2.0 з мережевим портом LAN (RJ-45); два порти USB 2.0 / 1.1 ще з одним мережевим портом LAN (RJ45); панель з п’ятьма аудіовиходами і роз’ємом S / P-DIF.

Материнська плата MSI X99A Workstation

Всі радіатори і пластиковий кожух на платі закріплені гвинтами. Про які-небудь особливості процесорного роз’єму LGA2011-v3 в описі материнської плати не йдеться, тому, швидше за все, тут він цілком звичайний, без розширених можливостей по розгону CPU і його кешу. Додамо, що платою підтримуються всі існуючі процесори Intel даного конструктивного виконання, включаючи будь-які серверні Xeon. Живлення процесора організовано за 8-фазною схемою.

Всі компоненти силових ланцюгів тут відповідають стандарту Military Class 5 і включають в себе котушки з титановим сердечником зі збільшеним на 40% запасом по струму і на 30% більшим ККД, а також фірмові конденсатори Dark CAP з рекордно низькими значеннями еквівалентного послідовного опору (ESR) і терміном служби понад десяти років.

Материнська плата MSI X99A Workstation

За керування живленням процесора відповідає ШІМ-контролер ISL6388 виробництва компанії Intersil з подвоювачем фаз ISL6611A. Загальне живлення MSI X99A Workstation забезпечується за допомогою стандартних роз’ємів з 24 і 8 контактами, розташованих на тих же місцях, що і зазвичай.

Чіпсет Intel X99 охолоджується пасивним алюмінієвим радіатором, з яким він контактує за допомогою густого термоінтерфейсу. Два квартети роз’ємів для модулів оперативної пам’яті стандарту DDR4 розташовані по обидва боки від процесорного роз’єму.

Материнська плата MSI X99A Workstation

Роз’єми мають додаткову металізовану оболонку Steel Armor і підтримують технологію DDR4 Boost (збільшене число доріжок для підвищення стабільності роботи пам’яті і захисту від електромагнітних перешкод). Загальний обсяг підтримуваної пам’яті може досягати 128 Гб. У специфікаціях зазначена сумісність з величезним числом різних модулів пам’яті практично з будь-якими частотами і таймінгами. Нарешті, підтримуються XMP-профілі (Extreme Memory Profile) і модулі з корекцією помилок (ECC).

Розробники MSI X99A Workstation наділили її п’ятьма роз’ємами PCI Express. Три роз’єми PCI Express x16 3.0 / 2.0, як і роз’єми оперативної пам’яті, отримали захист Steel Armor і збільшене число точок пайки на текстоліті плати, що підвищує їх міцність і захищеність. Слоти PCI Express 3.0 x16 можуть працювати в режимах x16, x16 / x16, x8 / x16 / x8 з процесорами з 40 лініями PCI-E і x16, x16 / x8 і x8 / x8 / x8 з процесорами з 28 лініями PCI-E.

Материнська плата MSI X99A Workstation

Підтримуються технології NVIDIA 2-way SLI, NVIDIA Quadro SLI і AMD 3-way CrossFireX. За перемикання режимів роботи слотів відповідають чотири комутатори з маркуванням F75480BN. Два роз’єми, що залишилися, — це PCI Express 2.0 x1, які призначені для карт розширення.

Всього на MSI X99A Workstation є десять роз’ємів SATA III з пропускною спроможністю до 6 Гбіт/с, два з яких включені до складу порту SATA Express. Правіше горизонтально розташованих SATA-роз’ємів видно ще один порт для накопичувачів — U.2 з пропускною спроможністю до 32 Гбіт/с.

Материнська плата MSI X99A Workstation

Ще один високошвидкісний інтерфейс на платі представлений портом Turbo M.2 з пропускною спроможністю до 32 Гбіт/с і підтримкою SSD-модулів, які працюють по протоколу NVMe. У нього можна встановити накопичувачі довжиною 4,2, 6,0, 8,0 і 11 см. При цьому, якщо задіяти M.2 в режимі SATA, то виявляться недоступними два порти SATA (5-й і 6-й) і, відповідно, SATA Express.

Як і личить платі даного класу, MSI X99A Workstation має вичерпну кількість USB-портів, реалізованих за допомогою як чіпсета Intel X99, так і сторонніх контролерів. Силами чіпсета на платі розміщено 12 USB-портів, з яких 8 відносяться до стандарту USB 2.0 (4 виведені на задню панель, а інші 4 підключаються до внутрішніх роз’ємів на платі). Ще чотири порти відносяться до типу USB 3.1 Gen1 (USB 3.0) — всі вони підключаються до двох внутрішніх коннекторів на платі.

Материнська плата MSI X99A Workstation

Обидва мережеві роз’єми RJ-45 мають апаратний захист від електричних розрядів LAN Protect, а оптимізація мережевого трафіку можлива за допомогою фірмового програмного забезпечення. Звук на MSI X99A Workstation називається Audio Boost 3 — він реалізований за допомогою 7.1-канального HD-аудіокодека Realtek ALC1150. Зона звукового тракту на платі ізольована від решти PCB смугою без струмопровідних шарів. Функції моніторингу, управління швидкістю вентиляторів і комбінованим роз’ємом PS/2 реалізовані контролером Nuvoton NCT6792D-M.

Крім незамінного індикатора Post-кодів, на нижній кромці материнської плати відзначимо кнопки включення і скидання, внутрішні аудіороз’єми, коннектор TPM, порти USB, коннектори для передньої панелі і для зовнішньої стрічки світлодіодної підсвітки (JLED1).

Поруч знаходиться перемикач вибору способу BIOS для завантаження. Це зручно для відновлення працездатності материнської плати після невдалих експериментів з розгоном або будь-яких збоїв.

Материнська плата MSI X99A Workstation

В системі охолодження MSI X99A Workstation використовуються тільки алюмінієві радіатори без теплових трубок. Радіатори силових ланцюгів живлення центрального процесора контактують з ними через термопрокладки, а чіпсетний радіатор — через термоінтерфейс сірого кольору. Модного нині підсвічування на платі немає — не той «рівень серйозності». Зате є індикатор MSI EZ Debug LED, що сигналізує користувачу про проблеми процесора, оперативної пам’яті або відеокарти при завантаженні системи.

Купити материнські плати MSI, плати з інтегрованим процесором у Вінниці, а також інші комплектуючі до ПК можна в магазині Енрон. Замовити материнські плати можна і в інтернет-магазині Sconto у категорії «Компьютерная техника / Материнские платы».