Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

MSI WS72 6QJ: продуктивний ноутбук для серйозної роботи

Ноутбук для роботи — поняття неоднозначне. Хтось розуміє під цим звичайний лептоп без особливих наворотів і дискретної графіки, хтось ще і з різними ступенями захисту, на зразок авторизації користувача по карті SmartCard. Нарешті, третім в голову приходить ноутбук з «залізом», спеціально заточеним під інші завдання, са ніяк не перевірку пошти і гру в «танчики». Якраз про третій варіант ми і поговоримо — про ноутбук з процесором сімейства Xeon і відеокартою лінійки Quadro M.

Компанія MSI серед рядових користувачів більше відома як виробник ігрових ноутбуків. Але серед її продуктів є також і мобільні робочі станції. А ігрові та професійні рішення багато в чому перегукуються. Наприклад зовні MSI WS72 6QJ ледь можна відрізнити від геймерского MSI GS72 Stealth Pro. Рятує тільки те, що у ігровий і професійної серії різний логотип на кришці. А як зрозуміти, що вам потрібен ноутбук подібного рівня для вашої роботи? Все просто: якщо вона пов’язана з 2D- і 3D-моделюванням в програмах на кшталт AutoCAD, Maya, SolidWorks, CATIA і т.п., то є сенс задуматися про пристрій, в якому проекти будуть рендеритись помітно швидше.

Робоча станція MSI WS72 6QJ

Продуктивність

MSI WS72 можна знайти в продажу з різними CPU: i5-6300HQ, Intel Core i7-6700HQ і Intel Xeon E3-1505M v5. І, що стосується ядер, частот, тепловиділення або навіть продуктивність в цілочисельних обчисленнях, то різниця між ним і тим же Intel Core i7-6700HQ вельми незначна. При цьому Xeon все-таки дорожчий. Так в чому ж справа?

CPU лінійки Xeon підтримують ряд важливих функцій. Наприклад, роботу з оперативною пам’яттю ECC — Error Correction Code. З її назва видно, що вона менш схильна допускати помилки під час роботи, а працювати професійним системам доводиться з величезною кількістю даних. І, якщо через помилку в оперативній пам’яті вилетить на робочий стіл комп’ютерна гра, то нічого страшного, а якщо ж закриється проект, який рендерився останні три години — це вже буде прикро.

Тож не дивно, що в подібному ноутбуці великий обсяг оперативної пам’яті, а саме два модулі по 16 ГБ кожен. Само собою, ОЗУ тут стандарту DDR4, має відмінну продуктивність, так що пам’ять не стане пляшковим горлечком в системі.

Робоча станція MSI WS72 6QJ

Відеокарта та звук

В Intel Xeon E3-1505M v5, звичайно, є вбудована, але основний тягар обробки даних все одно ляжуть на NVIDIA Quadro M2000M — середній за можливостями відеоадаптер з лінійки NVIDIA Quadro M. Вона заснована на архітектурі Maxwell першого покоління, а конкретніше на чіпі GM107. Має 640 CUDA-ядер, 128-бітну шину пам’яті і оснащена 4 ГБ пам’яті стандарту GDDR5. За характеристиками вона схожа на GeForce 950M / 960M. І по продуктивності Quadro M2000M якраз знаходиться приблизно на рівні цих двох ігрових відеокарт.

Звук також цілком непоганий. Правда, від 17-дюймового ноутбука цього цінового діапазону поганої аудіосистеми, загалом, і не слід очікувати. Але прагнути завжди є куди.

Робоча станція MSI WS72 6QJ

Зберігання даних

Незважаючи на те, що корпус ноутбука дуже тонкий, а процесор і відеочіп вимагають серйозної системи охолодження, в MSI WS72 6QJ знайшлося місце відразу для трьох накопичувачів. Один з них — невеликий жорсткий диск, всього на 500 ГБ, та ще й повільний навіть за мірками HDD.

Справжню ж швидкість показують два твердотільні накопичувачі по 128 ГБ кожен, з яких виробник спорудив RAID0 для ще більшого збільшення продуктивності. Причому використані SSD з інтерфейсом PCIe 3.0 і протоколом NVMe, так що швидкість читання і запису просто зашкалює.

Робоча станція MSI WS72 6QJ

Охолодження

У консервативних користувачів MSI WS72 6QJ може викликати сумніви своїм зовнішнім виглядом — ноутбук дуже тонкий і легкий. Здається, що в такій просто неможливо помістити продуктивне залізо. А якщо воно і помістилося, то напевно буде перегріватися?

Але інженерам MSI вдалося зробити диво — все працює в межах нормальної температури. Хоча перегріватися там є чому: процесор Intel Xeon E3-1505M v5 і графіка NVIDIA Quadro M2000M (4 ГБ GDDR5) — аж ніяк не холодні чіпи. Одна біда — хороші речі не дістаються дешево. Ця модель ще не з’явилася в продажу, але коштувати буде тисяч 70 гривень, не менше.

Висновок

Беззаперечними плюсами цієї моделі є: дуже тонкий корпус і мала вага, хороший екран, зручна і продумана клавіатура, робота без перегріву, відмінна підсистема зберігання даних. У нашому магазині комп’ютерної техніки Енрон ви можете стати власником ноутбуків MSI або робочої станції іншого виробника, правда, придбавши її під замовлення.