Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Найкращий подарунок. Як правильно вибрати електронну книгу?

Із розвитком технологій любов до літератури люди не втратили. А раз на дворі XXI століття, то бібліотеки у нас повинні бути електронними. Але як читати цифрові книги? Як вибрати електронну книгу? У цій статті ми розберемося, на що потрібно звертати увагу при покупці рідера.

Екран

Технологія, за якою створено дисплей — це найголовніший параметр. І вибирати доведеться між електронним папером і рідкокристалічними екранами.

Перший варіант виглядає більш логічно: звичайна книга зроблена зі звичайного паперу, а електронна книга — з електронного. Лист такого паперу складається з крихітних капсул, заповнених прозорою олією, в якому плавають чорні і білі гранули з різним зарядом. Останні реагують на електричне поле, і або «спливають» до переднього краю капсули, або йдуть на дно.

Навіщо ж взагалі придумали електронний папір? Його головною перевагою є те, що він майже не споживає енергії. Живлення потрібне тільки при оновленні зображення, а в решту часу букви зберігаються самі собою. Від одного заряду акумулятора «читалка» може працювати тижнями або навіть місяцями, рахунок йде на тисячі прочитаних сторінок тексту.

Мінуси ж у електронного паперу такі: тільки чорно-біле зображення і неможливість показувати анімацію — занадто великий час відгуку. А ось на такий параметр, як кількість відображуваних відтінків сірого, звертати увагу немає потреби — це більшою мірою чистий маркетинг.

Купити електронну книгу у Вінниці

Управління

Ще недавно переважна більшість електронних книг керувалися за допомогою апаратних кнопок: пара клавіш для перегортання сторінок і навіпад для подорожей по меню. І хоч насправді цього набору досить, але ми незворотно вступили в епоху сенсорного управління — всі круті телефони відгукуються на дотики пальців. Ось і виробники електронних книг вирішили не відставати.

Тут теж є з чого вибрати: сенсори бувають резистивні, ємнісні, індуктивні і інфрачервоні. Перші реагують на що завгодно, від стилуса до шпали, але помітно проминаются, і тому з ними не дуже зручно працювати пальцями. Ємнісні ж екрани реагують на дотик тільки пальців і деяких спеціальних стилусів. Але взимку для того, щоб перегорнути сторінку на такому екрані, доведеться знімати рукавички.

Найбільш хитра технологія — інфрачервона. В цьому випадку сенсор встановлюється не поверх екрану і навіть не під нього, а по краях: з двох суміжних сторін стоять випромінювачі, а з двох інших — датчики. Торкаючись пальцем до поверхні екрану, ви перериваєте частину променів цієї сітки, і рідер обчислює координати точки натискання. Тому інфрачервоний сенсор реагує на будь-які предмети, аби вони були непрозорі.

Не забувайте, однак, що 99% дій, що здійснюються з рідером — це перегортання сторінок, для чого достатньо апаратних кнопок.

Купити електронну книгу у Вінниці

Інтернет

Звичайному користувачеві можливість виходу в Інтернет з рідера на електронному чорнилі навряд чи стане в нагоді. Серфити по сайтах, дивлячись в екран E-Ink — велике випробування для терпіння. Єдине застосування модуля Wi-Fi або 3G в такому рідері — доступ до магазину книг.

Підтримувані формати

Здобуваючи книги в Мережі, ви гарантовано зіткнетеся з великим переліком типів файлів: EPUB, TXT, HTML, CHM, PDF, FB2, DOC, RTF і т.д. Історично склалося, що у нас найбільш популярний формат FB2. Деякі рідери вміють працювати з заархівованими книгами в FB2, але при нинішніх обсягах флеш-пам’яті це не так уже й важливо. Сучасні «читалки» підтримують усі названі формати.

Купити електронну книгу у Вінниці

Додаткові функції

Багато електронних книг мають аудіовихід і вміють відтворювати музику. Функції плеєра, як правило, сильно урізані, але їх вистачить, щоб просто супроводити читання ненав’язливим музичним фоном.

Відтворення відео — можливість читалок з рідкокристалічним екраном, в тому числі планшетів-читалок. Мало які моделі впораються з важким відеопотоком. Якщо ви дійсно хочете часто дивитися фільми в дорозі, то краще звернути увагу на планшети і спеціалізовані медіаплеєри.

Планшети-рідери

Це особливий клас пристроїв, який з’явився зовсім недавно. Слабкі за характеристиками планшети, не здатні на перемоги в конкурентній боротьбі, нарікають рідерами і відправляють на завоювання ринку. По суті ж електронними книгами вони є не більше, ніж будь-які інші планшети.

Однак деякі моделі все ж допрацьовуються саме для роботи з літературою. По-перше, це стосується програмної начинки: в них попередньо встановлювати додатки для читання книг в різних форматах. До речі, фактично необмежена підтримка форматів — незаперечний плюс планшетів-читалок. По-друге, такі пристрої можуть мати додаткові апаратні кнопки для гортання сторінок.

Купити електронну книгу у Вінниці

Висновок

Електронна книга сьогодні — потрібна річ, якщо Ви черпаєте інформацію не лише з інтернет-джерел та новин по ТБ. Лише для читання книг краще купити рідер із «електронним папером», а для універсального використання — планшет-читалку. Для ігор та відео — планшет. Допомогти зі всім цим Вам зможе комп’ютерний магазин Енрон та інтернет-магазин Sconto у Вінниці.