Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Нововведення та зміни у Apple MacBook (Early 2016)

Завдяки появі процесорів Intel Core M, які поширили архітектуру Core на сегмент ультраекономічних з точки зору енергоспоживання систем на чіпі, Apple вдалося створити ноутбук, за сценарієм використання близький до планшетних ПК. При масі менше 1 кг і пасивному охолодженні компонентів MacBook можна носити з собою постійно і працювати на одному заряді акумулятора весь день (за умови, що робочі завдання постійно не вимагають повного навантаження системи). При цьому на комп’ютері встановлена повноцінна десктопна ОС, а продуктивності досить для стандартних офісних додатків. Інша сторона медалі — вимушений компроміс в плані підключення різної периферії, так як в тонкому корпусі немає місця для будь-яких роз’ємів, крім єдиного USB Type-C і 3,5-мм mini jack для акустики або гарнітури.

Apple MacBook (Early 2016)

За минулий рік в екосистемі Apple відбулися зміни, які впливають на позицію 12-дюймового «макбука». Компанія створила iPad, який претендує на звання повноцінної робочої машини, а не просто пристрою для споживання контенту. Обидві версії iPad Pro — як з 12,9-дюймовим, так і c 9,7-дюймовим екраном — завдяки знімній клавіатурі здатні замінити компактний ноутбук настільки, наскільки це дозволяє програмне забезпечення для iOS. Крім того, Apple оснащує планшети екранами більш високого рівня, ніж ті, які використовуються в ноутбуках компанії. Особливо це стосується 9,7-дюймового екрану в iPad Pro, що володіє розширеним колірним охопленням DCI-P3 і кольорокорекцією з урахуванням фонового освітлення. Та й якість роботи з пером Apple Pencil вражає.

Apple MacBook (Early 2016)

В результаті 12-дюймовий MacBook і iPad Pro виявилися дуже близькі за своїм призначенням. Крім того, MacBook Air не побачив оновлення в цьому році, і ми можемо припустити, що життя цього сімейства добігає кінця. Для покупця це означає, що якщо раніше вибір компактного пристрою Apple для завдань, що виходять за межі мультимедійних, Інтернету та обміну повідомленнями, зводився до Air або нового MacBook з «ретиною», то зараз на роль альтернативи претендує iPad Pro.

Ця модель першою з «макбуків» отримала процесор Intel покоління Skylake, в той час як інші «Маки» очікують переходу з Broadwell, а MacBook Pro з 15,4-дюймовим екраном і зовсім до сих пір комплектується Haswell. Це потенційно дозволить скоротити той розрив у продуктивності між MacBook з «ретиною» і MacBook Air, який ми спостерігали рік тому.

Apple MacBook (Early 2016)

Технічні характеристики та ціна

Всі зміни в конфігурації MacBook в порівнянні з торішньою моделлю пов’язані з переходом від ядра Broadwell-Y до Skylake-Y. Існують дві конфігурації ноутбука, що розрізняються версією CPU (Core M3 або M5) і об’ємом SSD (256 або 512 Гбайт), плюс можливість вибрати найбільш швидкий Core M7 для обох з них. Процесори як і раніше мають стандартний TDP 4,5 Вт, але Apple використовує можливість конфігурації TDP аж до 7 Вт, що дозволило встановити підвищені на 100-200 МГц базові частоти і збільшити простір для їх короткочасних коливань.

Якщо порівнювати з MacBook 2015 року, то граничні частоти двох молодших версій були знижені на 100-200 МГц, а у старшій — навпаки, підвищені. OS X покоління El Capitan навчилася використовувати Speed Shift в процесорах Skylake, про що ніде не було сказано офіційно, але індикатори підтримки цієї технології були знайдені в ядрі ОС версій 10.11.4 і 10.11.5. Суть Speed Shift: ОС повністю віддає процесору контроль над перемиканням між станами частоти і напруги живлення, що дозволяє міняти їх з меншою латентністю (1 мс замість 20-30 мс) і більш точними градаціями.

Apple MacBook (Early 2016)

За даними Intel, при включеній Speed Shift процесор досягає пікової частоти з енергозберігаючого стану за 35 мс, в той час як ОС на це треба було б 100 мс. Низька латентність в даному випадку використовується для того, щоб швидко виконати роботу при високих значеннях частоти з напругою і продовжити зберігати енергію, що вельми критично для мобільних пристроїв.

Інтегрований в Core M3 і M5 GPU Intel HD Graphics 515 за кількістю обчислювальних блоків і граничним частотам (850 і 900 МГц відповідно) не відрізняється від HD Graphics 5300 в складі Broadwell-Y, однак Core M7 дозволяє графічному ядру розганятися до 1 ГГц.

Apple MacBook (Early 2016)

Крім того, Skylake-Y наділив MacBook оперативною пам’яттю LPDDR3 SDRAM з ефективною частотою 1866 МГц, що в першу чергу має позначитися на швидкодії графіки. До слова, графіка Skylake володіє найбільш повною підтримкою нових можливостей рендерингу в DirectX 12 серед всіх сучасних архітектур, а SoC отримала функцію апаратного декодування відео форматів H.265 і VP9.

Чіпсет PCH-LP, розташований на одній підкладці з кристалом процесора, дає 10 ліній PCI-Express для підключення дискретних пристроїв. Перехід до стандарту PCIe 3.0 в Skylake дозволив використовувати в MacBook нову версію SSD, яка, по всій видимості, представляє наступне покоління контролера, створеного Apple і працює по протоколу NVMe.

Крім перерахованого вище, Skylake має продуктивність, підвищену на такт в порівнянні з Broadwell, а також ряд оптимізацій, спрямованих на подальше зниження енергоспоживання. Що стосується конфігурації MacBook, то єдине удосконалення, про який ми ще не згадали, відноситься до ємності батареї, збільшеною з 39,7 до 41,4 Вт.

Apple MacBook (Early 2016)

Ціна на базову конфігурацію MacBook залишилася колишньою — $ 1299 в США, в той час як максимальна комплектація подешевшала на $ 100 ($ 1649). В Україні Apple не дає так просто замовити версію з Core M7, тому найкраща з доступних моделей обійдеться вам у $ 1599.

Apple MacBook як не можна краще підходить для офісної роботи, презентацій, ділових зустрічей та споживання контенту (відео, інтернет). Магазин комп’ютерної техніки Енрон дозволяє вам придбати Apple MacBook будь-якої моделі у Вінниці з тих, які доступні в Україні. Також купити MacBook можна у інтернет-магазині Сконто, навіть не виходячи з дому або не покидаючи робоче місце.