Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

NVIDIA дозволяє змінювати систему охолодження на TITAN X

Інженери із служби технічної підтримки корпорації NVIDIA в Німеччині повідомили одному з покупців, що він має повне право замінити систему охолодження його графічної карти TITAN X на базі графічного процесора GP102 без втрати гарантії. Настільки ліберальний підхід може бути обумовлений тим, що даний продукт доступний виключно від NVIDIA і деяких виробників ПК, а тому вибрати версію з відповідною системою охолодження фактично неможливо.

Купити відеокарту NVIDIA у Вінниці

Графічні карти серії TITAN завжди були чимось особливим в сімействі продуктів NVIDIA. Базуючись на «великих» графічних процесорах, призначених головним чином для високопродуктивних обчислень (high-performance computing, HPC), вони підтримували обчислення з подвійною точністю (double precision / DP, FP64), при цьому будучи екіпіровані виходами для підключення дисплеїв і не призначеними для використання всередині серверів. Ціна подібних карт завжди була досить високою, але при цьому компанія дозволяла партнерам перепродувати їх під своїми торговими марками, втім не давала можливості розганяти їх в заводських умовах.

Купити відеокарту NVIDIA у Вінниці

У випадку з NVIDIA TITAN X на базі GP102 (3584 потокових процесорів, 224 текстурних блоки, 96 растерізаційних конвеєрів, частота 1417/1531 МГц, обчислювальна потужність — до 11 Тфлопс для FP32) і 12 Гбайт пам’яті GDDR5X компанія зробила відразу три радикальних кроки: відключила підтримку нативних обчислень з подвійною точністю (при цьому залишивши підтримку інструкції 44 TOPS INT8, нової інструкції глибокого навчання для інференсу), прибрала з назви продукту слово GeForce і стала ексклюзивним постачальником таких графічних карт (як для кінцевих користувачів, так і для збирачів ПК), що в черговий раз підкреслило унікальність «титану». Як виявилося, нова назва, відсутність FP64, доступність з одного джерела і нова ціна в $1200 / €1299 були єдиними нововведеннями у випадку з картою TITAN X.

Купити відеокарту NVIDIA у Вінниці

За свідченнями користувачів, графічні карти NVIDIA TITAN X не матимуть будь-яких наклейок, зняття яких веде до втрати гарантії. Як наслідок, нічого не заважає власникам зняти штатну систему охолодження (СО) і встановити власну, не втрачаючи гарантії. Більш того, один з інженерів в службі технічної підтримки NVIDIA в Німеччині підтвердив користувачеві, що компанія не буде анулювати гарантію в разі використання сторонньої СО, але за умови відсутності фізичних ушкоджень та встановлення стандартного охолоджувача при зверненні в гарантійний відділ, повідомляє сайт PC Games Hardware.

Купити відеокарту NVIDIA у Вінниці

З огляду на той факт, що покупці дорогих графічних карт часто використовують власні системи рідинного охолодження, або ж намагаються максимізувати розгін шляхом установки гібридних СО, ліберальне ставлення NVIDIA до зміни охолоджувача виглядає логічно. Компанії не хотілося б недоотримувати кілька сотень чистого прибутку, втрачати клієнта і ризикувати поломкою карти в результаті перегріву в разі відмови в можливості установки СО підвищеної ефективності.

NVIDIA TITAN X доступна починаючи з 2 серпня по ціні $1200 / €1299 на сайті nvidia.com в Північній Америці і Європі і від обмеженого числа збирачів ПК (Digital Storm, Falcon Northwest, Mainger, Mifcom, LDLC, Origin, PCSpecialist, NCIX, Scan і деяких інших). Трохи пізніше NVIDIA TITAN X вийде на ринок деяких країн Азії. Компанія NVIDIA не продає і не поставляє TITAN X в Росію, Україну та інші країни СНД. Так, замовити карту за кордоном або ще якось «дістати» її можна. Як наслідок, покупка подібних карт в США або Європі призведе до того, що вона не буде обслуговуватися в зазначених країнах в разі поломки (втім, власники як і раніше зможуть звернутися в офіс NVIDIA за місцем покупки).

Купити відеокарту NVIDIA у Вінниці

Цікаво відзначити, що незважаючи на значну ціну, NVIDIA TITAN X в даний момент не продається в магазині NVIDIA в США (розпродана за три дні), а в Європі поставки обмежені двома картами на одне домогосподарство і тільки на території відповідних країн.

Ви, як завжди, можете замовити та придбати потужні графічні плати для ПК у Вінниці, в тому числі і флагманську відеокарту GTX 1080, звернувшись до комп’ютерного магазину Енрон або інтернет-магазину Сконто (так ще дешевше та швидше).