Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Огляд сучасного ігрового 4K-монітора ASUS MG24UQ

Ігрові монітори — новий напрямок для багатьох виробників, але тільки не для ASUS. У цієї компанії є найширша лінійка моделей, розрахованих на любителів пограти. Сьогодні ми розглянемо 4K-монітор з підтримкою Adaptive-Sync, який нещодавно її поповнив.

В середині квітня 2016 року компанія ASUS представила три моделі з ігрової серії MG, основною фішкою якої є підтримка технології адаптивної синхронізації Adaptive-Sync (раніше відомої як Free Sync). З трьох новинок лише одна заснована на матриці IPS-типу, що дозволяє мінімізувати колірне зрушення при зміні кута огляду, і володіє роздільною здатністю 3840 × 2160 пікселів.

Геймерський 4K-монітор ASUS MG24UQ

Монітор ASUS MG24UQ побудований на 23,6-дюймовій 4K IPS-матриці. Вже виходячи з цих даних, можна зробити висновок, що основою для дисплея стала PLS-панель виробництва Samsung, модель LTM236FL01, адже аналоги LG Display починаються з діагоналі 23,8 дюйма. Це 8-бітове (без застосування FRC-методу) рішення з роздільною здатністю 3840 × 2160 пікселів, W-LED-підсвіткою без використання ШІ-модуляції (Flicker-Free) і стандартним співвідношенням сторін 16:9.

Геймерський 4K-монітор ASUS MG24UQ

Заявлена максимальна яскравість становить 300 кд/м2, коефіцієнт статичної контрастності — 1000:1, кути огляду — 178 градусів в обох площинах. Час відгуку, виміряний за методикою GtG, складає 4 мс, що є нормою для сучасних IPS / PLS / AHVA-матриць, але давно не говорить про реальну швидкість. Нативна частота вертикального розгорнення — 60 Гц, причому вона доступна при використанні як роз’єму DP 1.2a, так і HDMI 2.0. У випадку з двома іншими HDMI 1.4 максимальна частота при згаданій роздільній здатності буде обмежена на рівні 30 Гц. Виходячи зі стандартів VESA, підтримка Adaptive-Sync (робочий діапазон 40-60 Гц) забезпечується лише при підключенні за допомогою DP 1.2a.

Геймерський 4K-монітор ASUS MG24UQ

Загальний дизайн витриманий в стилістиці останніх продуктів серії Republic Of Gamers (ROG), хоча монітор і не відноситься до неї. Рамки класичні — «безрамковий» дизайн тут не використовується. Підставка монітора була вдосконалена з метою поліпшити систему прокладки кабелів. Центральна частина стійки не підсвічується червоним, як у моніторів ROG, але й не кожному геймеру потрібне модне підсвічування.

Ергономічна підставка пропонує чотири ступені свободи для регулювання положення корпусу. Вбудована акустика представлена двома динаміками потужністю 2 Вт кожен. USB-портів у монітора немає. Зате є пресети Blue Light Filter для ослаблення синьої складової спектру, кілька попередньо втановлених ігрових режимів (FPS, RTS) і технологія GamePlus для виведення на екран прицілу, таймера і лічильника кадрів.

Геймерський 4K-монітор ASUS MG24UQ

Управління монітором відбувається за допомогою п’яти трапецієподібних фізичних клавіш і одного п’ятипозиційного джойстика червоного кольору, розташованих в задній частині пристрою. На нижній грані розміщений білий світлодіод живлення, який можна відключити.

Серед доступних опцій — зміна гучності акустичної системи, визначення вигляду і положення OSD-меню, включення / вимикання GamePlus, вибір мови локалізації меню (є російська), активація ECO-режиму (обмеження максимальної яскравості), вибір версії DisplayPort, блокування клавіш управління, вимкнення індикатора живлення, увімкнення зарядки периферійних пристроїв через USB. Присутній підрозділ з основною робочою інформацією щодо монітора і функція скидання всіх (!) налаштувань меню до значень за замовчуванням.

Геймерський 4K-монітор ASUS MG24UQ

Все ж MG24UQ відноситься до ігрових моделей: всі потрібні режими GameVisual досить налаштувати один раз — і перемикатися між ними в разі потреби.

У найближчий час дана модель може з’явитися і в Україні. Купити ігровий монітор ASUS або монітор для роботи з графікою чи домашніх потреб у Вінниці можна у комп’ютерному магазині Енрон чи за допомогою інтернет-магазину Сконто.