Популярність і висока якість першого флагманського смартпада Mi Note разом з версією Pro забезпечила компанії Xiaomi великий кредит довіри користувачів з усього світу. Як виправдовувати таку довіру? Звичайно ж, випуском другої моделі — Mi Note 2, з якісним апгрейдом заліза і обов’язковими для будь-якого поважаючого себе виробника бонусами — наприклад, зігнутим екраном.

Технічні характеристики Xiaomi Mi Note 2
- Екран: OLED, 5.7″, 1920×1080, ємнісний, мультитач, загнутий з боків
- Процесор: чотирьохядерний Qualcomm Snapdragon 821 (MSM 8996 Pro), 2,35 ГГц
- Графічний прискорювач: Qualcomm Adreno 530
- Операційна система: Android 6.0 Marshmallow
- Оперативна пам’ять: 4 ГБ
- Вбудована пам’ять: 64 ГБ
- Підтримка карт пам’яті: немає
- Зв’язок: GSM 850/900/1800/1900 Мгц || UMTS 850/900/1900/2100 Мгц || LTE: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8
- SIM: nanoSIM + nanoSIM, Dual SIM Dual Standby (DSDS)
- Бездротові інтерфейси: WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.2, NFC, ІЧ-порт, FM-радіо
- Навігація: GPS, ГЛОНАСС, Beidou
- Камери: основна — 22,6 Мп (спалах, автофокус), фронтальна — 8,3 Мп (автофокус)
- Датчики: датчик освітленості, руху, мікрогіроскоп, акселерометр, сканер відбитків пальців, датчик Холла
- Акумулятор: 4000 мАг, незнімний
- Габарити: 156,2х77,3х7,6 мм
- Вага: 166 грамів
Упаковка і комплектація
Девайс поставляється в білосніжній коробці з тисненим фірмовим знаком Mi на кришці. Усередині все акуратно і надійно упаковано: смартфон, мінімалістичний прозорий чохол до нього, мережевий адаптер, кабель USB type-C і книжечка документації з петлею, в якій зберігається ключик доступу до SIM-карт.

Зовнішній вигляд
При покупці можна вибрати пристрій сірого або чорного кольору. Світлий варіант начебто відливає блакитним, і знайти його в продажу трохи складніше. Чорний, як видно на фотографіях, виглядає презентабельно і молодіжно.
Схоже, дизайнери надихалися ідеями симетрії, і результат можна назвати вдалим. Найцікавіший елемент смартфона — звичайно ж, загнутий по краях екран. Однак ця фішка, на жаль, не позбавляє девайс видимих бічних рамок.

В іншому фронтальна панель виглядає звично. Вгорі — широкий розмовний динамік, поруч об’єктив фронтальної камери, непомітні датчики світла і наближення, а також дуже помітний LED-індикатор сповіщень. Внизу — фізична кнопка «Додому» і сенсорні — «Назад» і «Меню».
Окантовка смартфона виконана з металу. На торцях пристрою розташовано по три елементи. Знизу — це роз’єм Type-С і дві решітки, що ховають розмовний мікрофон і зовнішній динамік. Зверху — мікрофон шумозаглушення, стандартний mini-jack для навушників і інфрачервоний датчик. На лівій грані — самотній слот SIM-карт.

Екран
У Xiaomi Mi Note 2 встановлена OLED-матриця діагоналлю 5,7 дюйма з невеликими загинами з боків. Органічні світлодіоди забезпечують хорошу і яскраву передачу кольорів, а системні параметри дозволяють налаштувати відтінок (тепліший або холодний) і контрастність зображення.
OLED-матриця і максимальний запас яскравості забезпечують більш ніж комфортне використання девайса при сонячному світлі. А ось мінімальна яскравість може бути недостатньою при використанні в темному приміщенні, особливо при читанні тексту з білого фону. Налаштування дозволяють включати екран за подвійним натисканням, а сенсор може одночасно обробляти до 10 дотиків.

Інтерфейс
Поки чарівники з Xiaomi працюють над MIUI для сьомої версії Android, флагманські смартфони компанії як і раніше випускаються на базі «зефірного» Android 6.0. Mi Note 2 «з коробки» працює на останній стабільній версії MIUI 8 — настільки свіжій, що для міжнародного ринку відсутня офіційна повна локалізація (на момент публікації статті).
Апарат в роботі
Xiaomi Mi Note 2, само собою, укомплектований по повній програмі: чотирьохядерний Snapdragon 821 на 2,35 ГГц і відеоприскорювач Adreno 530 від Qualcomm за підтримки 4 ГБ ОЗУ. Внутрішнє сховище розраховане на 64 ГБ, з яких 10 з лишком займає система, решта — в розпорядженні користувача. На жаль, розширити за допомогою SD-карти не вийде.
В рамках ігрового тестування всі спроби домогтися хоч якихось гальм і серйозних провисань fps не дали ніякого ефекту. При цьому використані різні ігри: Doodle Jump DC Super Heroes, Temple Run 2, Fallout Shelter, Real Racing 3, Asphalt Xtreme.

Бездротові інтерфейси
Ніяких складнощів при роботі бездротових інтерфейсів помічено не було. Варто звернути увагу, що в девайсі відсутня 20-а частота LTE, однак решта частот є, тому на роботу LTE-інтернету це не впливає. Втім, в Україні LTE поки недоступний для користувачів.
GPS і ГЛОНАСС в «гарячому» режимі коректно визначаються буквально за секунду (в тому числі в китайському додатку карт). Модуль Wi-Fi в обох діапазонах — 2,4 і 5 ГГц — надійно тримає будь-яку згодовану йому точку доступу, даючи впевнений доступ до Інтернету.

Автономна робота
Тонкий (7,6 мм) корпус Mi Note 2 приховує в собі ще один приємний сюрприз: АКБ на цілих 4000 мАг. І це прекрасно: девайс може безперервно відтворювати FullHD-відео на максимальній яскравості і комфортному рівні гучності (57%) 11,5 годин. Частково такий результат досягнутий завдяки FHD-матриці замість модних, але надлишкових 2К або 4К.

Підсумки
Xiaomi Mi Note 2 — пристрій не революційний, але він таким і не передбачався. Всі зміни явно пішли новій моделі на користь: перед нами з усіх боків цікавий апарат з високими показниками автономності, якісною камерою і симпатичним заокругленим по краях екраном. Смартфон отримав сканер відбитків пальців і, зрозуміло, топове «залізо». На тлі подібних флагманів 2016 Xiaomi Mi Note 2 виграє ще й за ціною.
Придбати доступні на сьогодні смартфони Xiaomi ви можете у інтернет-магазині Сконто та в магазині Енрон у Вінниці.