Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Пам’ять 3D XPoint стане у 1000 раз швидше, ніж NAND Flash

Спільно розроблена Intel і Micron Technology пам’ять накопичувачів 3D XPoint має всі шанси суттєво змінити ситуацію на ринку твердотільних накопичувачів (SSD) для високопродуктивних комп’ютерів і центрів обробки даних. А компанія Apple, за повідомленнями джерел мережі, може взяти на озброєння надшвидкі твердотільні накопичувачі Intel Optane SSD на основі технології 3D XPoint.

Intel і Micron презентували 3D XPoint в середині минулого року. 3D XPoint є енергонезалежною пам’яттю, за принципом дії абсолютно відмінна від традиційної пам’яті NAND Flash. У той час як NAND Flash для зберігання інформації використовує електрони, захоплені в затворі транзистора, осередок 3D XPoint змінює опір для розрізнення між нулем і одиницею.

Купити SSD 3D XPoint

По суті, 3D XPoint об’єднує в собі всі переваги технологій виробництва пам’яті, доступних на ринку. Нова пам’ять відрізняється високою продуктивністю і щільністю розміщення компонентів, низьким енергоспоживанням і доступною ціною. 3D XPoint до 1000 разів швидше і має до 1000 разів більш тривалий термін служби в порівнянні з пам’яттю NAND. Крім того, нова пам’ять має в 10 разів більш високу щільність розміщення компонентів у порівнянні зі звичайною пам’яттю.

Перші накопичувачі Intel Optane SSD на базі 3D XPoint з’являться на ринку в нинішньому році. Як повідомляється, технологія 3D Xpoint буде сумісна зі стандартом NVMe (NVM Express), який описує доступ до твердотельному накопичувача за допомогою шини PCI Express. Тим часом, SSD з протоколом NVMe застосовується в Apple MacBook 12″ 2015 року.

Купити SSD 3D XPoint

З огляду на унікальні характеристики пам’яті 3D XPoint — безпрецедентно високу продуктивність, неймовірно низькі затримки, найвищу зносостійкість і можливість обробки величезної кількості операцій введення / виводу в секунду — накопичувачі на її базі займуть своє місце в центрах обробки даних.

Таким чином, відзначають мережеві джерела, є ймовірність, що в ноутбуках MacBook наступного покоління з’являться надшвидкісні накопичувачі Optane SSD. Сама «яблучна» імперія цю інформацію, зрозуміло, не підтверджує.

Купити SSD 3D XPoint

Проте, 3D XPoint обіцяє бути дорожчою за звичайну NAND флеш-пам’ять, що в певній мірі загальмує зростання популярності відповідних SSD. Проте, в найближчі роки Micron сподівається виручити мільярди доларів за 3D XPoint.

Замовити, купити та встановити вже існуючий твердотільний накопичувач SSD об’ємом до 1 Тб можна в магазині комп’ютерної техніки Енрон та в інтернет-магазині Sconto в категорії «Компьютерная техника / SSD-накопители».