Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Почистити комп’ютер від «сміття» можна навіть вручну

Наскільки акуратно б ви не користувалися своїм комп’ютером, в процесі його роботи, на жорсткому диску поступово накопичується величезна кількість непотрібних (або просто тимчасових) файлів. І якщо вам буде ніколи почистити комп’ютер від подібного сміття (не важливо — за допомогою спеціальних програм або ж вручну), операційна система пристрою почне здійснювати безліч непотрібних запитів до накопичувача HDD, а робота ПК, в цілому, значно сповільниться.

Причини цього уповільнення цілком очевидні, — це: зменшення вільного простору на жорсткому диску і значна фрагментація інформаційного носія. Комп’ютерна фірма Енрон сьогодні дасть кілька порад щодо того, як можна позбутися від цієї проблеми за допомогою нескладних дій.

Очищення комп’ютера від «цифрового сміття» можна проводити самостійно. Тобто, вручну. Робити це ми рекомендуємо в кілька етапів. Перед очищенням жорсткого диска будь-яким з доступних способів, рекомендується створити актуальну копію операційної системи.

Почистити комп'ютер вручну

Етап перший — видалення непотрібних додатків (програм)

Чи не кожен (навіть досвідчений) користувач стежить за тим, щоб на його комп’ютері не залишалося тих додатків, якими він ніколи не буде користуватися. А як ще, якщо не сміттям, називати подібні програми? Отже, що вам необхідно зробити на першому етапі очищення свого комп’ютера? Все дуже просто: проаналізуйте список встановлених програм і позбудьтеся від тих, які вам більше не потрібні.

Для цього відкрийте панель управління і перейдіть до пункту «Видалення програм». Для того щоб видалити програму в списку, на неї необхідно натиснути правою кнопкою миші і вибрати пункт «Видалити». Після цього дії почнеться повна деінсталяція програми.

Почистити комп'ютер вручну

Етап другий — очищення диска засобами операційної системи

У всіх останніх версіях операційної системи Windows є вбудована функція «Очищення диска». Це досить ефективний інструмент, який, одночасно, дуже простий у використанні. Для того щоб запустити представлену функцію, необхідно увійти в властивості обраного диска (правою кнопкою миші відкрити меню диска в провіднику) і натиснути відповідну кнопку.

Після цієї дії ОС почне тестування вибраного диска. Аналіз, як правило, займає кілька хвилин. Після закінчення цієї процедури ви побачите вікно, в якому знаходиться список засмічених файлів, видаливши їх, можна звільнити простір жорсткого диска від сміття. Вам залишається тільки вибрати непотрібні файли і підтвердити своє рішення, натиснувши кнопку «Ок».

Після вашого підтвердження система автоматично очиститься від непотрібних файлів. Як бачите, цей спосіб не тільки позбавляє жорсткий диск від сміття, а й допомагає звільнити кілька Гігабайт додаткового інформаційного простору на вашому накопичувачі.

Почистити комп'ютер вручну

Заключний етап — видалення (переміщення) файлів користувача

Ще один різновид файлів, що засмічують жорсткий диск — це призначені для користувача файли (файли, створені користувачами ПК). Від такого сміття комп’ютер можна почистити теж вручну. Знайти такі файли досить просто: найчастіше вони перебувають в наступних папках: в папці завантажень — C:\Users\Ім’я_користувача\Downloads і в папці робочого столу — C:\Users\Ім’я_користувача\Desktop.

Видаливши якусь інформацію з цих папок, можна заощадити чимало місця на диску. Але потрібно бути обережним, щоб не позбутися чогось справді важливого.

Почистити комп'ютер вручну

Очищення комп’ютера від сміття за допомогою програми CCleaner

Програма CCleaner дозволяє очистити операційну систему від різноманітних і непотрібних файлів — в автоматичному режимі. Цей спосіб рекомендується використовувати в комплекті з ручним очищенням комп’ютера або в якості гідної альтернативи тим інструментам для очищення, які вбудовані в ОС.

Все що вам необхідно для видалення непотрібних файлів за допомогою програми CCleaner — це завантажити цю програму (поширюється безкоштовно), встановити її, запустити і натиснути кнопку «Аналіз». Додаток підготує список файлів, які рекомендується видалити. Вам залишається тільки підтвердити вибір, натиснувши на кнопку «Очищення».

Насправді, програма CCleaner є дуже корисним інструментом, що дозволяє видаляти непотрібні файли, які знаходяться як в самій операційній системі, так і в її реєстрі, в папках уже видалених програм і в інших розділах. За допомогою цієї програми можна налаштувати автоматичний запуск додатків і зробити безліч інших корисних дій для оптимізації всієї роботи комп’ютера.

Почистити комп'ютер вручну

Існують також інші способи очистити Ваш ПК від непотрібних файлів та прискорити його роботу, на кшталт очистки реєстру вручну, вимкнення зайвих служб та застосування програм, які часто не є безкоштовними. Про них розповімо іншим разом. Комп’ютерна компанія Енрон бажає, щоб Ваші електронні помічники завжди працювали належним чином.