Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Повноцінна версія Windows 10 запрацює на процесорах Qualcomm

На минулій конференції в Китаї WinHEC 2016 компанія Microsoft зробила довгоочікуваний анонс — повноцінна версія операційної системи Windows 10 отримає підтримку мобільних ARM-процесорів. Софтверному гіганту вдалося повністю перенести код, написаний під x86-архітектуру, на мобільні рішення, що є справжнім технологічним проривом. Комп’ютери на базі ARM-процесорів будуть відрізнятися від звичайних підтримкою стільникового зв’язку, високою автономністю і більш гнучкою конструкцією. Першим партнером Microsoft стала компанія Qualcomm.

Windows 10 запустили на процесорі Qualcomm Snapdragon 820

«Ми дуже раді адаптації Windows 10 під екосистему ARM спільно з Qualcomm Technologies, — сказав Террі Майерсон, виконавчий віце-президент Windows і Devices Group в Microsoft. — Ми продовжуємо примножувати можливості для нових розробок всіх наших клієнтів, ким би вони не були. Windows 10 буде доступний на тонких, легких, енергоефективних і завжди підключених пристроях, які будуть створені на базі платформи Qualcomm Snapdragon. Дана подія є наступним кроком в реалізації інновацій, які цінують наші клієнти — touch-технології, інтерактивні ручки, Windows Hello і багато іншого — в будь-який час, в будь-якому місці».

Користувачі зможуть встановити будь-який існуючий x86 Win32 додаток з будь-якого джерела на комп’ютер на базі ARM-процесора. При цьому додатки будуть мати повний доступ до операційної системи. Свого часу Apple зробила щось подібне, коли комп’ютери Mac перейшли з PowerPC на процесори Intel, але перехід Microsoft до ARM-процесорів є більш важливим кроком.

«Процесори Snapdragon компанії Qualcomm працюють на основі найбільш передових мобільних технологій, роблячи доступним такі інноваційні можливості, як гігабітне LTE-підключення, просунута мультимедійна підтримка, машинне навчання, поліпшені апаратні властивості безпеки, при цьому надаючи можливість виробникам створювати тонкі конструкції пристроїв, без примусового повітряного охолодження, і зберігаючи тривалий час автономної роботи, — каже Крістіано Амон, виконавчий віце-президент компанії Qualcomm Technologies і президент QCT. — Крім сумісності з екосистемою Windows 10, платформа Qualcomm Snapdragon, як очікується, буде підтримувати мобільність хмарних обчислень і визначати, як люди використовують свої мобільні ПК».

Windows 10 запустили на процесорі Qualcomm Snapdragon 820

Багато хто може вирішити, що ARM-процесори поступаються десктопним у продуктивності, але Microsoft показала, як комп’ютер на базі флагманського процесора Snapdragon 820 здатний запустити повноцінну версію Adobe Photoshop і Microsoft Office. Більш того, навіть улюблена багатьма гра World of Tanks працює на такому комп’ютері без будь-яких проблем.

Йдеться про можливість використання на пристроях з процесорами Snapdragon повноцінної версії програмної платформи Windows 10, а не її мобільної або «урізаної» модифікації. Також Microsoft оголосила про підтримку електронних SIM-карт (eSIM) в Windows 10. Це значить, що комп’ютери на ARM-процесорах зможуть підключатися до мобільної мережі без використання фізичної SIM-карти.

Windows 10 запустили на процесорі Qualcomm Snapdragon 820

Раніше повідомлялося, що Microsoft має намір впровадити в операційну систему Windows 10 інструмент під назвою Cobalt, який дозволить реалізувати режим емуляції х86 на пристроях, оснащених 64-бітними процесорами з архітектурою ARM. І ось тепер редмондской гігант продемонстрував роботу Windows 10 (Enterprise Edition), а також ряду звичайних додатків на платформі Snapdragon 820 в зв’язці з 4 Гбайт оперативної пам’яті. Говориться про повну підтримку сенсорного управління, включаючи можливість застосування пера.

На жаль, будь-які інші подробиці про технічну сторону проекту не розкриваються. Але партнери підкреслюють, що застосування чіпів Snapdragon наступного покоління спільно з Windows 10 дозволить створювати тонкі, легкі і енергоефективні пристрої з підтримкою мобільного широкосмугового зв’язку.

Windows 10 запустили на процесорі Qualcomm Snapdragon 820

Перші Windows 10-комп’ютери на Snapdragon 835 з сенсорними екранами, а також підтримкою стилусів і Windows Hello з’являться вже в наступному році.

Популярності набирають трансформери 2-в-1 на базі операційної системи Windows 10, які об’єднують в собі риси планшетів і ноутбуків, однак відрізняються більшою мобільністю. Купити сучасний планшет-трансформер «2 в 1» або смартфон на базі процесорів Qualcomm ARM ви, як завжди, можете у магазині комп’ютерної техніки Енрон та в інтернет-магазині Сконто.