Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Процесори Intel Gemini Lake отримають прискорені ядра і нову графіку

Зараз розмови ентузіастів крутяться в основному навколо платформ Intel LGA 2066 і AMD TR4, але обидва розробника не припиняють робіт і над іншими рішеннями. Так, стало відомо, що нове покоління енергоефективних процесорів Intel під кодовою назвою Gemini Lake має з’явитися вже до кінця цього року, хоча деякі вважають, що більш імовірно початок наступного, 2018 року. Новинки будуть випущені на ринок під брендами Pentium і Celeron, базуватися вони будуть на 14-нм техпроцесі.

Ці двоядерні процесори отримають нові, більш швидкі ядра, а також вдосконалене графічне ядро ​​- по крайній мірі, в тій його частині, яка відповідає за роботу з різними форматами стисненого відео. Як це нерідко буває, джерелом інформації послужив список змін в оновленні ядра операційної системи Linux. Відповідно до опису, відеодекодер Gemini Lake отримає повноцінну підтримку 10-бітових форматів HEVC і VP9. Додатково заявлена ​​підтримка дисплеїв з високою роздільною здатністю і HDMI 2.0, кількість виконавчих блоків досягне восьми.

Що стосується інших характеристик, то теплопакет у мобільних варіантів не перевищить значення 6 ват, а настільні процесори будуть трохи «гарячіші» і цей показник у них досягне 10 ват. Обсяг кеша третього рівня буде збільшений з двох до чотирьох мегабайт, контролер пам’яті, як і раніше залишиться одноканальним, але сам він буде оновлений і отримає підтримку DDR4. Є також чимала ймовірність того, що Intel піде по шляху подальшого збільшення інтеграції та наділить Gemini Lake вбудованим контролером бездротових мереж. Але сама компанія поки не підтвердила нічого з вищеописаного, тому до цієї інформації слід ставитися з певною часткою обережності.