Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Samsung працює над споживчими SSD з великою місткістю

Твердотільні накопичувачі популярні серед ентузіастів і доступні в багатьох ноутбуках і готових комп’ютерах, але більшість користувачів для зберігання великих обсягів даних продовжують задовольнятися жорсткими дисками. Samsung працює над усуненням необхідності в HDD за допомогою пам’яті NAND на основі QLC.

Цей тип флеш-пам’яті повільніше в порівнянні з поширеною в споживчих SSD TLC NAND, але має більш високу щільність зберігання. Один чіп здатний вмістити до 1,5 Тб даних. Якщо до складу накопичувача входять 32 чіпа, його обсяг в такому випадку досягне 48 Тб, а у корпоративним накопичувачам Samsung запропонує місткість до 128 Тб.

Останні не будуть доступні для покупки в магазинах, але і 48 Тб на два порядки більше, ніж пропонують сучасні SSD. Природно, коштувати вони будуть дуже дорого, але є ймовірність, що ціна накопичувачів місткістю кілька терабайт наблизиться до жорстких дисків.

Обсяг є не єдиним значущим параметром накопичувачів, не варто забувати і про довговічність. Вона у QLC нижче в порівнянні з TLC NAND, але зберігання 4 бітів в осередку є спробою збільшити її. Разом з існуючими технологіями вирівнювання зносу і корекції помилок тривалість роботи продовжить перевищувати потребу середнього користувача.

Хоча максимальна швидкість роботи QLC не вражає, паралельний доступ до даних в схожих на RAID конфігураціях дозволить прискорити операції з файлами.

Також в найближчі місяці повинні бути оновлені накопичувачі Samsung 960 NVMe. Навряд чи QLC NAND з’явиться в них, але виключати цього поки не можна.