Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Seagate починає продажу гелієвих HDD на 10 Тбайт

Seagate Technology минулого тижня почала масові поставки своїх перших заповнених гелієм жорстких дисків (HDD), які були анонсовані на початку цього року. Нові накопичувачі доступні у дистрибюторів, а це означає, що найбільші клієнти Seagate вже встигли протестувати і розпочати застосовувати їх у себе в центрах обробки даних (ЦОД). Початок масових поставок герметичних вінчестерів ємністю 8 і 10 Тбайт дасть можливість Seagate покращити свої фінансові показники і рентабельність, оскільки ці жорсткі диски будуть одними з найдорожчих в модельному ряду даного виробника.

Гелієвий HDD Seagate на 10 Тбайт

Заповнені гелієм жорсткі диски Seagate Enterprise Capacity 3.5 (Helium) базуються на новій герметичній платформі компанії з 7 пластинами ємністю до 1,43 Тбайт кожна і 14 головками. Виробник стверджує, що нова платформа використовує спеціальний герметичний кований корпус з широкими звареними швами. Крім того, як і багато жорстких дискыв для ЦОД, новинка має подвійне кріплення шпинделя для кращого захисту від вібрацій і максимізації надійності. Щоб гарантувати коректну роботу «гелієвих» жорстких дисків, герметичні Seagate Enterprise Capacity 3.5 екіпіровані датчиками вологості, температури і тиску гелію.

Гелієвий HDD Seagate на 10 Тбайт

Крім цього, нові HDD виробництва Seagate підтримують технології PowerChoice і PowerBalance, які дозволяють операторам ЦОД регулювати енергоспоживання жорстких дисків. Так, PowerChoice може керувати енергоспоживанням HDD під час простою, вимикаючи електроніку, сповільнюючи або навіть зупиняючи пластини за заданим адміністратором алгоритмом. PowerChoice пропонує адміністраторам збалансувати енергоспоживання і продуктивність операцій введення / виводу (IOPS).

Seagate Enterprise Capacity 3.5 (Helium) мають 256 Мбайт багатосегментного кеша, швидкість обертання шпинделя 7200 оборотів за хвилину, а також використовують інтерфейс Serial ATA версії 3.2 c підтримкою «гарячого» підключення. Seagate стверджує, що її мультисегментований кеш може забезпечити швидкість запису до 600 Мбайт/с (для невеликих обсягів даних і на дуже короткий час) і показувати більш високу продуктивність, ніж у конкурентів і попередників. Компанія не розкриває великої кількості подробиць про нові алгоритми кешування, але 256 Мбайт пам’яті — досить великий обсяг, який дозволяє зробити багато корисного.

Гелієвий HDD Seagate на 10 Тбайт

Модельний ряд жорстких дисків Seagate Enterprise Capacity 3.5 (Helium) з інтерфейсом Serial ATA включатиме в себе вісім моделей ємністю 8 Тбайт і 10 Тбайт з секторами 4K або 512e, а також можливістю шифрування.

Seagate заявляє досить високі показники продуктивності для своїх нових 8- і 10-Тбайт жорстких дисків: максимальна постійна швидкість зчитування від 243 до 254 Мбайт/с, а також середній час очікування на рівні 4,16 мс. Якщо вірити Seagate, Enterprise Capacity 3.5 (Helium) швидший герметичних вінчестерів HGST і Western Digital.

Гелієвий HDD Seagate на 10 Тбайт

Використання гелію всередині жорстких дисків дає можливість встановити в нього більшу кількість пластин (до 7), зменшити потужність електромоторчиків шпинделя (за рахунок зменшення сили тертя, що діє на магнітні пластини, а також зниження сили газових потоків), збільшити точність позиціонування головок, зменшити рівень шуму і тепловиділення. Таким чином, виробникам HDD вдається не тільки збільшити ємність своїх виробів, але і зменшити їх споживану потужність. Так, максимальне енергоспоживання Seagate Enterprise Capacity 3.5 (Helium) 10 Тбайт становить лише 8,5 Вт, тоді як «повітряний» Seagate 8 Тбайт споживає до 10,4 Вт.

Хоча Seagate почала поставки жорстких дисків, заповнених гелієм, ємністю 10 Тбайт деякий час назад, і в даний час вони доступні від різних дистрибюторів по всьому світу, їх офіційна ціна залишилася у секреті. Втім, новинка Seagate Enterprise Capacity 3.5 (Helium) 10 Тбайт з інтерфейсом Serial ATA вже доступна на Amazon за $695, що дає дуже чітке уявлення про її вартість.

Гелієвий HDD Seagate на 10 Тбайт

Як і слід було очікувати, подібні вінчестери не можуть бути хоч трохи доступними, оскільки вони все ще залишаються ексклюзивними продуктами, які базуються на принципово новій платформі. Втім, навряд чи установка Seagate Enterprise Capacity 3.5 (Helium) в настільні комп’ютери або NAS має хоч якийсь сенс з точки зору основних переваг подібних HDD.

Якщо ж Вам потрібен бюджетний накопичувач HDD для комп’ютера або ноутбука на перевіреній платформі — завжди можете звернутися до магазину комп’ютерної техніки Енрон у Вінниці.