Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Seagate випустила жорсткий диск об’ємом 10 ТБ для настільних ПК

Раніше диски такого обсягу випускалися тільки для серверів. Сучасний контент все більше і більше ненажерливий і якщо ви щасливий володар колекції фільмів в Blu-Ray, музики під FLAC або просто хочете, щоб всі ігри з бібліотеки Steam були встановлені і готові «до бою» в будь-який момент, то в корпусі вашого ПК з великою часткою ймовірності вже крутиться «масив» з двох-трьох HDD, а на SSD скромно затаїлася система і ПЗ, яке вимагає високої продуктивності.

Вінчестер Seagate HDD 10 Тб

Вчора компанія Seagate випустила офіційний прес-реліз, в якому представила широкій громадськості свій новий продукт: 10-терабайтний жорсткий диск із сімейств «Barracuda», «IronWolf» і «SkyHawk» для домашніх настільних систем. Ще на початку січня на Geektimes писалося про серверний гелієвий HDD виробництва тієї ж Seagate і ось, через трохи більше півроку, для рядового споживача також став доступний накопичувач подібних розмірів.

Вінчестер Seagate HDD 10 Тб

У нових дисках, на відміну від серверної моделі, не використовується гелій. HDD працює за однією з нових технологій SMR, «черепичному магнітному записі» (shingled magnetic recording). SMR дозволяє без збільшення розмірів диска або зменшення сектора, записати на поверхню більше даних. Досягається це за рахунок «ущільнення» доріжок на диску: при використанні SMR між доріжками на поверхні диска майже немає пустих проміжків, тобто записуються дані «впритул», на відміну від класичних HDD, в яких «доріжки» знаходяться на деякій відстані одна від іншої.

Вінчестер Seagate HDD 10 Тб

Новинка «Barracuda Pro» буде доступна за ціною 535 доларів США. Про вартість інших оновлених HDD, більш цікавих серій «IronWolf» і «SkyHawk», поки не повідомляється. Новинка згодом стане доступною для широкого загалу, а купити жорсткий диск (вінчестер) Seagate, а також Western Digital, Toshiba, Hitachi та інших виробників можна в комп’ютерному магазині Енрон у Вінниці та в інтернет-магазині Сконто у розділі Вінчестери.