Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Що вибрати — ноутбук чи настільний комп’ютер?

Як ви вже зрозуміли з назви — зараз буде чергова дуель. Але це не зовсім так, оскільки, не дивлячись на свою функціональну схожість, ці пристрої дещо з різних областей застосування, кожна з яких має свою специфіку. Комп’ютерна фірма Енрон допоможе дещо прояснити з цього приводу.

На жаль, багато хто не бачить цієї досить чіткої межі і остаточно «поховали» для себе варіант збірки або придбання системного блоку. Саме тим, хто сліпо віддався «силі ноутбука», і присвячується дана стаття. Окремо, буде порушено питання придбання ігрового ноутбука і деякі парадоксальні нюанси, пов’язані з його вибором.

Ноутбук чи настільний ПК

Продуктивність

Почнемо з «начинки». За співвідношенням ціна / продуктивність, настільний ПК впевнено відриваєтьcя від свого портативного, але більш дорогого опонента. Якщо брати до уваги настільні процесори і мобільні моделі, то ми знову ж, отримуємо більшу продуктивність за меншу ціну у настільних систем. Той же самий i5 — 3570К (3 покоління), в процесорних тестах 3DMark трохи обходить Intel Core i7-3615QM, але як ви розумієте, ціни явно не на користь Core i7.

Теж саме можна сказати і про відеокарти. У ноутбуках, які позиціонуються як заміна домашньому ПК, встановлені відеокарти, які можуть підтримати сучасні вимогливі ігри і додатки, але встановити відеокарту на рівні Radeon R9 FURY 8 GB у ноутбук не вийде.

Але не варто забувати про габарити стаціонарного ПК: системний блок разом з монітором і додатковою периферією можуть зайняти багато місця у квартирі. Плюс не всякий стіл буде зручний для роботи за стаціонарним ПК, а значить потрібно буде шукати для нього і відповідне місце, і відповідний стіл.

Ноутбук чи настільний ПК

Ігровий ноутбук

Дуже часто чуємо прохання підібрати такий ноутбук, на якому будь-які додатки літають, а fps зашкалює у всіх, без винятку, іграх, але бюджет при цьому становить досить скромну суму. Більшість прекрасно розуміють, що це неможливо. Але все одно намагаються підібрати ноутбук в якості ігрової системи або для роботи в вимогливих до ресурсів системи додатках.

Але здивуватися можна і тоді, коли мова заходить про явно нескромних бюджетах. Ціна ігрових ноутбуків часом досягає рекордних 80000 грн (частіше — близько $30-40 тисяч). Чимало, погодьтеся? Тепер дайте відповідь на питання: що можна встановити у настільну систему за 30 тисяч? З таким бюджетом можна поставити сучасну відеокарту, що б потім стрибати від щастя, спостерігаючи продуктивність в іграх.

А для тих, у кого немає зайвих «тисяч доларів», а грати хочеться у все і відразу, пропоную дивитися в бік настільних систем, а на ноутбуки навіть не озиратися. Але не все так жахливо, як може здатися, вище ми говорили про максимум продуктивності у вимогливих іграх. Ігри теж бувають різні, тому за скромну суму можна підібрати непоганий універсальний ноутбук, на якому непогано піде безліч ігор.

Ноутбук чи настільний ПК

Переваги і недоліки десктопа і ноутбука

Втім, всі прекрасно розуміють, що компактні ноутбуки в більшості випадків набагато зручніші у плані портативності, ніж окремий монітор і системний блок з купою дротів, який займає безліч місця. Безсумнівно, портативність має велике значення, і деякі користувачі, усвідомивши це, готові купувати ноутбук. У певній мірі, це буде резонним, але не завжди.

Один з передових плюсів десктопа, який випливає з його габаритності — це зручність роботи. Набагато зручніше працювати за окремою повногабаритною клавіатурою, положення якої можна зручно підлаштувати під себе, ніж за клавіатурою ноутбука, зі зміщеними кнопками. Тобто, до основних плюсів, які можна явно «помацати» у ноутбуків, сміливо віднесемо портативність і компактність, а у десктопів — це, без сумніву, зручність роботи.

Ноутбук чи настільний ПК

Апгрейд ноутбука і настільного ПК

З апгрейдом у ноутбук теж проблеми. В принципі, тут він закінчується на заміні / додаванні жорсткого диска і оперативної пам’яті. Замінити процесор або графічну підсистему, набагато проблематичніше, якщо взагалі можливо. З цього випливають проблеми з ремонтом ноутбуків, який в домашніх умовах виконати важче, ніж у випадку з настільним ПК. Відома проблема перегріву у ноутбуків, частково залишається і донині, особливо у продуктивних моделей.

У настільного комп’ютера монітор — це окремий пристрій, який, знову ж таки, з легкістю піддається заміні. Але головна перевага тут полягає в діагоналі. Найчастіше, ноутбуки обмежені в цьому. Діагональ в 20″ для ноутбука — просто «мега». У десктопном варіанті, можна спокійнісінько придбати монітор з діагоналлю 27″ і радіти життю.

Для роботи з графікою підійдуть лише дорогі ноутбуки з високоякісними дисплеями. У більшості моделей ноутбуків дешевого і середнього діапазону вартості, якість зображення і перенесення кольорів, за професійними мірками — залишає бажати кращого. Тому, тут підійдуть тільки десктопні монітори, які будуть більші, дешевші і якісніші.

Ноутбук чи настільний ПК

Що ж все-таки вибрати?

В даному випадку кожен повинен зробити власний вибір, втім, як і в усьому в житті. Ноутбук — це хороший портативний помічник в будь-якому місці і в будь-який час. Але тільки для тих, кому ця портативність дійсно потрібна. Ноутбук, найчастіше, повинен бути або середнього, або низького рівня продуктивності (в розумній мірі). Від портативного пристрою потрібен серфінг в інтернеті, робота в офісних додатках, перегляд фільмів та інші, подібні до них не ресурсомісткі дії.

Не потрібно намагатися зробити з ноутбука універсальний пристрій під всі завдання. Якщо ви хочете собі ігровий ноутбук, то вище були вказані варіанти розвитку подій. Але перш ніж підбирати собі пародію ігрового ноутбука, подумайте про десктопі.

Важкий і габаритний десктоп поступається ноутбуку тільки в портативності і компактності, в іншому ж — одні суцільні плюси. Велика продуктивність, зручність роботи за менші гроші, аргументи, які не можна пропустити при виборі.

Ноутбук чи настільний ПК

Звичайно ж, продуктивність ноутбуків зростатиме, а ціна — падатиме, а й десктопи не «спатимуть», також нарощуючи продуктивність і темпи падіння цін. Тому для тих, кому потрібно від системи все і навіть більше, в плані продуктивності, використовували, і будуть використовувати настільні ПК в майбутньому.

Все що було сказано в даній статті, не може враховувати специфіку кожного окремого випадку. Тому, будемо дуже раді почути аргументи, чому для вас був найкращим той, чи інший вибір. Будемо вдячні за подібні доповнення, а також, уточнення нюансів і розбір спірних моментів.

І пам’ятайте, придбати портативний і компактний ноутбук або зручний та потужний ПК Ви завжди можете у магазині комп’ютерної техніки Енрон.