Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Смартфони зможуть визначати неякісні кабелі USB Type-C

Попри загальноприйняту думку, не всі кабелі з новітніми роз’ємами USB Type-C «однаково корисні» для ваших пристроїв. Деякі дуже навіть шкідливі, що з істотним запізненням визнали навіть в компанії Amazon і зняли неякісну продукцію з продажу. Проте, в майбутньому з використанням порту і кабелів USB Type-C можна очікувати чимало проблем.

Стандарт USB 3.0 містить специфікації USB Power Delivery, які допускають передачу по кабелю USB електричного живлення потужністю до 100 Вт. Неякісний кабель, якщо він не розрахований на заявлене навантаження, здатний викликати коротке замикання і навіть спалити пристрій, який підключається до порту.

Купити кабель USB Type-C у Вінниці

На щастя, група з просування стандарту USB — USB 3.0 Promoter Group — випустила додаток до специфікацій USB 3.0, що стосується роботи з симетричним портом USB Type-C. Дані виправлення — USB Type-C Authentication specification — увійдуть до специфікації USB Power Delivery 3.0.

Оновлені специфікації передбачають 128-бітне кодування виробником даних про кабель та суміжні пристрої, зокрема — про зарядний пристрій, в чіпах, вбудованих в кабелі і периферію. Хост (смартфон, ноутбук) зможе отримати від кабелю і зарядного пристрою дані про його характеристики і використовувати строго в межах дозволеного.

Купити кабель USB Type-C у Вінниці

Таким чином, смартфони, планшети і ноутбуки зможуть «дізнаватися» від кабелю і зарядного пристрою дані про його характеристики. Все це повинно вирішити проблеми з потенційним перегрівом кабелів, який може привести до ураження електричним струмом або навіть загоряння пристроїв. Цікаво, як нововведення відіб’ється на ціні USB-кабелів?

Протокол аутентифікації запропонований компанією STMicroelectronics, як очікується, буде також підтриманий компанією Apple для портів USB Type-C в рамках фірмової ліцензійної програми MFi. Крім захисту від неякісних кабелів, протокол USB Type-C Authentication передбачає визначення (надання) прав для передачі даних через порт USB Type-C. Це захистить від витоку даних через порт в місцях з публічним доступом до зарядних пристроїв.

Купити кабель USB Type-C у Вінниці

Кабель із підтримкою нових специфікацій вільно пропускатиме зарядний струм, але попередить несанкціонований доступ до інформації на смартфоні, планшеті або ноутбуці. Власник пристрою буде сам наділяти порт USB Type-C правами на підключення зовнішніх пристроїв. Очевидно, це допоможе уникнути витоку даних при випадкових контактах. Комп’ютерна фірма Енрон повністю підтримує дану політику виробника щодо захисту ваших пристроїв від викрадення даних та перепадів струму у портах USB.