Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Supermicro демонструє серію плат на базі нових чіпсетів Intel

Як відомо, майбутні процесори Intel Kaby Lake хоча і сумісні з чіпсетами «сотої» серії, але сценарій їх оптимального використання передбачає їх використання разом з чіпсетами нової, «двохсотої» серії. Однією з перших компаній-виробників системних плат, які представили публіці нові моделі системних плат з роз’ємом LGA 1151, стала аж ніяк не ASUS або GIGABYTE, а Supermicro, більш відома своїми серверними, ніж побутовими компонентами. Вона продемонструвала чотири моделі на базі чіпсетів Intel Z270 і H270 в серії SuperO: C7Z270-CG, C7Z270-PG, C7Z270-CG-L і C7H270-CG-ML.

Материнська плата Supermicro на базі чіпсета Intel

Перша з плат є старшою в серії і виконана у форм-факторі ATX. Вона має нетрадиційну для виробів Supermicro чорно-зелену кольорову гаму і три повнорозмірних слоти PCI Express x16. Чи є у цієї моделі комутатор PCI Express, невідомо. Чітко видно вже звичний користувачам процесорний роз’єм LGA 1151, оточений силовими транзисторами стабілізатора живлення ЦП. Вони прикриті простою, але досить ефективною системою охолодження з Г-подібною тепловою трубкою. Найцікавіше в цій моделі — це наявність відразу двох повноцінних слотів M.2 і двох роз’ємів U.2 (нижній правий кут). По всій видимості, працювати вони можуть поперемінно, тобто підключити до плати чотири накопичувачі з інтерфейсом NVMe не вийде.

Плата C7Z270-PG також призначена для гравців, і, мабуть, її варто розмістити в ієрархії вище попередньої моделі, оскільки повнорозмірних слотів PCI Express x16 тут чотири. Не виключено, що підтримуються чотирипроцесорні конфігурації CrossFireX. Розташування слотів продумане і дозволяє встановити три двослотових відеокарти без перекриття сусідніх слотів (не рахуючи PCIe x4), а в корпусах XL-ATX — і чотири таких відеокарти. Радіатор на чіпсеті дуже скромний, місця для комутатора PCIe під ним немає, так що до процесора, по всій видимості, підключені тільки два з чотирьох слотів PCIe x16. По парі роз’ємів M.2 і U.2 є і тут.

Материнська плата Supermicro на базі чіпсета Intel

Модель C7Z270-CG-L є найбільш простою в серії. Повнорозмірних слотів PCI Express x16 тут тільки два, в самому низу розташований також слот PCI Express x4, який може стати в нагоді для встановлення SSD з інтерфейсом PCIe або контролера SATA / SAS. Слотів M.2 тут також два, але ось роз’єми U.2 плата втратила — накопичувачів з таким роз’ємом на ринку мало, коштують вони дорого і навряд чи будуть встановлюватися в продуктивну, але не екстремальну систему, основою якої цілком може стати Supermicro C7H270-CG-ML. Система охолодження живлення процесора тут проста і позбавлена теплової трубки; чітко видно, що сама система є восьмифазною.

Материнська плата Supermicro на базі чіпсета Intel

Нарешті, плата Supermicro C7H270-CG-ML буде цікава тим, хто планує збірку системи на базі Kaby Lake в корпусі формату Micro-ATX. Як і її повнорозмірна сестра, вона базується на чіпсеті H270, але має всього один повнорозмірний слот PCI Express, придатний для встановлення відеокарти. При цьому розташування слота PCIe x4 неоптимальне — у 99% випадків він буде перекритий системою охолодження графічної карти, а значить, встановити в нього SSD на зразок Intel 750, не вийде — для цього залишається лише нижній слот PCIe x1, продуктивності якого явно недостатньо. Система живлення процесора тут найбільш проста, шестифазна, причому верхня пара силових ключів навіть не забезпечена радіатором (можливо, він з’явиться у роздрібній версії). Роз’єм M.2 є, він один, але для систем класу Micro-ATX це цілком природно.

Материнська плата Supermicro на базі чіпсета Intel

Всі нові плати Supermicro мають по чотири слоти DDR4 DIMM і дозволяють встановлювати до 64 Гб оперативної пам’яті. На них, за винятком молодшої моделі, встановлений двухрозрядний семисегментний індикатор POST-кодів, а чіп BIOS, що в наш час рідкість, не припаяний до плати намертво, а використовує спеціальне «ліжечко» для швидкої і зручної заміни. При виробництві нових плат SuperO використовується високоякісний текстоліт з епоксидним покриттям, що захищає плату від вологи.

У схемотехніці плат використовуються керамічні конденсатори серій X5R і X7R і конденсатори United Chemi-Con серії NPCAP з твердим алюмополімерним «електролітом». Провідні шари плат отримають золоте напилення, яке в 7,5 разів товстіше звичайного: це своєрідний аналог технології GIGABYTE 2oz Copper PCB. Початок продажів новинок Supermicro заплановано на 5 січня 2017 року, коли і відбудеться офіційний анонс настільних процесорів Intel Kaby Lake.

Материнська плата Supermicro на базі чіпсета Intel

У Вінниці купити материнські плати ASUS, MSI, ASRock, Gigabyte для свого ПК можна в комп’ютерному магазині Енрон. Придбати системну плату без зайвих клопотів можна і в інтернет-магазині Сконто у відповідному розділі.