Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

У списках відеокарт AMD помічений Radeon RX 490

В цьому році хід компанії AMD на графічному ринку виявився дуже сильним. Зробивши ставку на масовий сегмент, компанія випустила Radeon RX 480 на базі чіпа Polaris 10 вартістю від $ 199 до $ 229. Незважаючи на деякі проблеми, рішення в цілому вийшло дуже вдалим. Але одним видом військ війни не виграються. Компанії необхідний флагман, який демонструє її технічну перевагу або як мінімум здатність створювати потужні конкурентоспроможні рішення. На сьогодні нічого схожого в арсеналі AMD немає: Radeon Pro Duo занадто дорогий, Fury X не дотягує до статусу лідера, а Vega 10 повинна з’явитися тільки в наступному році.

Відеокарта AMD Radeon RX 490

Але, схоже, компанія має намір вдатися до одного методу, який час від часу застосовують обидва графічні гіганти — випустити двохпроцесорну карту на базі Polaris 10. Цьому є лише непрямі свідчення. Зокрема, в список дискретних графічних карт AMD, вивішений на сайті AMD у зв’язку з однією рекламною кампанією, було включено Radeon RX 490. Раніше вважалося, що це ім’я отримають рішення на базі Vega 10, проте в списку вказано, що мова йде про системи 2016 року, в той час як ядро Vega 10, судячи з усього, буде випущено не раніше початку 2017 року. Отже, залишається один варіант, на який вже встигла натякнути компанія PowerColor зі своєю новою картою з серії Devil.

Варіант це не кращий: на сьогодні гомогенні мультипроцесорні ігрові рішення використовують виключно режим рендерингу AFR (кадр за кадром), який має низку фундаментальних, в принципі непереборних недоліків: підвищена затримка реакції на дії гравця і мінімальна продуктивність, що непередбачувано змінюється, при цьому картинка «смикається».

Відеокарта AMD Radeon RX 490

DirectX 12 дозволяє уникнути ряду проблем в режимі multi-GPU, але як бути з існуючими іграми? Втім, виходу у AMD на даний момент немає. Якийсь прототип Radeon RX 490 вже був помічений в базі даних експорту-імпорту Zauba, і схоже, що мова йде саме про двопроцесорний варіант Radeon RX 480. Очікується, що він зможе скласти конкуренцію GeForce GTX 1080 та, при цьому, матиме схожу, або нижчу вартість.

Компанія AMD переважно зосереджена на виробництві бюджетних варіантів відеокарт, які здатні конкурувати із більш дорогими картами від nVidia. Але це не перешкоджає розробляти і постачати флагманські комплектуючі. Купити ігрову відеокарту AMD або бюджетну ATI Radeon у Вінниці можна у магазині комп’ютерної техніки Енрон, а також у вінницькому інтернет-магазині Сконто.