Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Великі виробники переходять з планшетів на пристрої «2 в 1»

Кілька років тому ринок планшетів без перебільшення перебував на підйомі: Apple представила перший iPad, Samsung анонсувала лінійку Galaxy Tab, і в цілому багато виробників бачили, що у планшетів є великий потенціал. Вони суттєво відрізнялися від невеликих тоді ще смартфонів і надавали новий спосіб споживання контенту.

Купити планшети на пристрої 2-в-1

Проте вже другий рік поспіль ринок планшетів переживає навіть не стагнацію, а цілком виразне падіння — шанувальники мобільності і великих екранів переключилися на смартпади, а ноутбуки все ж виявилися зручнішими для виконання повсякденних завдань. На минулій виставці MWC 2016 жоден великий виробник, за винятком Lenovo, не запропонував нові «таблетки», що наштовхує на закономірний висновок: ринок планшетів вмирає.

Купити планшети на пристрої 2-в-1

Як заявив ресурс TechCrunch, такі виробники, як Samsung, Sony, HTC і LG не бачать сенсу пропонувати ринку нові пристрої в цій категорії товарів. На MWC відзначилися лише дві компанії: Lenovo з новим дешевим Android-планшетом, а також Huawei з MateBook, який не є планшетом в повному розумінні цього слова — це, скоріше, трансформер із клавіатурою, що підключається.

Основний конкурент MateBook — це Surface Pro і Surface Book на Windows 10. Крім того, невигідним виробництво планшетів зробили китайські виробники, які випустили безліч планшетів у ціновій категорії нижче $200. Примітно, що вони працюють не гірше побратимів від A-брендів.

Купити планшети на пристрої 2-в-1

Можливо, єдиним виробником, який продовжує активно розвивати свою лінійку планшетних комп’ютерів, є Apple. Півроку тому ринку були представлені два планшета для діаметрально протилежних аудиторій, а в середині березня вийшов багато в чому переосмислений iPad Air 3. Втім, достовірно статистика продажів 7,9- і 12,9-дюймових «яблучних» планшетів невідома і деякі експерти припускають, що iPad Pro не користується великим попитом, хоча і пропонує кілька цікавих «фішок». За деякими даними сьогодні Apple володіє 76% ринку планшетів в ціновій категорії вище $200. Більш того, глава Apple в інтерв’ю виданню Telegraph заявив, що у iPad Pro великий потенціал на ринку: для когось він може навіть замінити настільний комп’ютер.

Купити планшети на пристрої 2-в-1

В кінцевому підсумку, можна сказати, що ринок планшетних комп’ютерів мертвий? В якомусь сенсі так, якщо мова йде про Android-пристрої. З іншого боку, не виключено, що ринок просто трансформується і топові бренди поступляться місцем маловідомим сьогодні виробникам, які готові запропонувати якісні пристрої за низькою ціною. Крім того, популярність наберуть трансформери 2-в-1, які об’єднують в собі риси планшетів і ноутбуків, однак відрізняються більшою мобільністю. Вже зараз, згідно з даними дослідницької компанії IDC, в Західній Європі все більше користувачів віддають перевагу планшетним комп’ютерам із док-клавіатурами. Купити сучасний планшет-трансформер «2 в 1» ви, як завжди, можете у магазині комп’ютерної техніки Енрон.