Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Виробники готують відносно недорогі SSD ємністю 2 Тбайт

В останні два тижні компанії Corsair Components і Patriot Memory, два постачальники SSD, які співпрацюють з розробником контролерів Phison, представили твердотільні накопичувачі (solid-state drives, SSD) ємністю 1920 Гбайт і 2 Тбайт, відповідно. Новинки запропонують велику кількість NAND флеш-пам’яті, але не відрізнятимуться дійсно високою продуктивністю, оскільки використовуватимуть інтерфейс Serial ATA 6 Гбіт/с. Проте, ціна Corsair Neutron XTi 1920 Гбайт і Patriot Ignite 2 Тбайт повинна бути відносно доступною.

Phison PS3110-S10: Довгий шлях

Компанії Corsair і Patriot представили свої сімейства твердотільних накопичувачів Corsair Neutron XT і Patriot Ignite на базі чотириядерного контролера Phison PS3110-S10 близько півтора років тому. Спочатку, такі накопичувачі призначалися для користувачів, яким важлива надійність і продуктивність. Однак, з популяризацією роз’єму M.2 і відповідних SSD з інтерфейсом PCI Express у 2015 році, компаніям довелося переглянути позиціонування Neutron XT і Ignite.

Планується випуск SSD ємністю 2 Тбайт

Так, Patriot додала в модельний ряд версію з 240 Гбайт пам’яті, щоб пропонувати його покупцям з обмеженим бюджетом. Тим часом, за останній рік пам’ять типу NAND істотно подешевшала, що дало можливість створювати на базі недорогих контролерів SSD великої ємності. Як наслідок, партнери Phison запропонують покупцям, яким потрібна твердотільний накопичувач великого обсягу, SSD c 1920-2000 Гбайт пам’яті в найближчі місяці.

Що стосується мікросхеми PS3110-S10, то з огляду на тривалість життєвого циклу продукції Corsair і Patriot, можна очікувати, що він затримається на ринку, як мінімум, до кінця 2017 року, залишаючись актуальним три роки. Величезний термін для сьогоднішнього ринку SSD.

Patriot Ignite 2 Тбайт

Patriot Memory стала першим партнером Phison, анонсувала накопичувач на базі PS3110-S10 ємністю 2 Тбайт. Для Ignite 2 Тбайт постачальник накопичувачів заявляє максимальну послідовну швидкістю читання в районі 560 Мбайт/с і максимальну послідовну швидкість запису близько 500 Мбайт/с, що приблизно відповідає продуктивності інших SSD c інтерфейсом SATA на основі пам’яті NAND з двухбітовий осередком (MLC). Що стосується швидкості випадкового читання / запису, то твердотільні накопичувачі Ignite 2 Тбайт зможуть виконувати до 90 тисяч операцій довільного читання (IOPS) і до 80 тисяч операцій довільного запису в секунду.

Планується випуск SSD ємністю 2 Тбайт

Patriot Memory планує почати поставки Ignite 2 Тбайт в четвертому кварталі цього року. На даний момент компанія не тільки не розкриває ціну новинки, але і не вказує конкретного номера моделі (part number), що може говорити про те, що розробка ще не завершена і можливі якісь зміни.

Corsair Neutron XTi 1920 Гбайт

Corsair Components стала ще одним партнером Phison c накопичувачем великого об’єму на базі контролера PS3110-S10. Компанія пішла далі, ніж Patriot і представила не тільки SSD об’ємом 1920 Гбайт, а й нове сімейство накопичувачів — Neutron XTi. Як результат, випуск нового модельного ряду SSD на базі нової пам’яті здається виправданим, навіть якщо характеристики новинок не відрізнятимуться від попередників.

Планується випуск SSD ємністю 2 Тбайт

Крім моделі ємністю 1920 Гбайт, сімейство Neutron XTi включає в себе накопичувачі об’ємом 240 Гбайт, 480 Гбайт і 960 Гбайт. Незважаючи на анонс, в Corsair не дають точних характеристик кожної нової моделі SSD, обмежуючись загальними: швидкість послідовного читання новинок складе до 560 Мб/с, а швидкість послідовного запису — до 540 Мб/с. Швидкістю випадкового читання / запису у Neutron XTi обіцяє бути приблизно на рівні найшвидших Patriot Ignite — до 100/90 тисяч IOPS, відповідно.

Як і у випадку з Ignite 2 Тбайт, рекомендована вартість Neutron XTi 1920 Гбайт також невідома. При цьому, Corsair не говорить, коли ж новинка з’явиться на ринку.

Планується випуск SSD ємністю 2 Тбайт

Пам’ять NAND подешевшала: великі SSD наближаються

Сьогодні вартість пам’яті NAND значно нижча, ніж рік тому. Наприклад, у другій половині квітня середня контрактна ціна однієї мікросхеми MLC NAND ємністю 128 Гбіт становила $ 3,51 (найнижча контрактна ціна за такий чіп становила $ 2,8), згідно з даними DRAMeXchange. У першій половині травня 2015 року така мікросхема обходилася в $ 5,06. Таким чином, собівартість незалежної пам’яті для твердотільного накопичувача об’ємом 2 Тбайт сьогодні становить від $ 360 до $ 500 в залежності від успішності контракту для покупця. Рік тому собівартість 2048 Гбайт флеш-пам’яті з двухбітовим осередком становила близько $650.

Планується випуск SSD ємністю 2 Тбайт

Слід пам’ятати, що ціни на NAND постійно падають, а значить, через якийсь час собівартість SSD великих обсягів ще знизиться. Саме час укомплектовувати свої комп’ютери накопичувачами SSD. У комп’ютерному магазині Енрон можна купити SSD у Вінниці за привабливими і найдешевшими на сьогодні цінами, або ж придбати їх у інтернет-магазині Сконто.