Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Western Digital планує випуск накопичувачів класу NVMe

Компанія Western Digital, як відомо, виробляє не тільки жорсткі диски популярних «кольорових» серій. Випускає вона і твердотільні накопичувачі, в тому числі і в компактному форматі M.2, причому кодує їх тим же «колірним» кодуванням.

На даний момент в арсеналі WD є SSD Blue і Green, причому як в форм-факторі M.2, так і в традиційному 2,5″ SATA. В обох випадках, зрозуміло, використовується інтерфейс Serial ATA, можливості якого сучасні флеш-технології, як відомо, давно переросли. У серії безумовно не вистачає накопичувача Black, але цей недолік WD збирається незабаром виправити.

NVMe PCIe накопичувач Western Digital

Як повідомляє популярний ресурс BenchLife, прототипи твердотільних накопичувачів WD Black вже існують. Вони навіть відображені на фото в версіях об’ємом 256 і 512 Гбайт. На думку зарубіжних оглядачів, «чорна» серія SSD виробництва Western Digital повинна буде побачити світ на початку 2017 року.

Використання 3D NAND компанія, як ми вже повідомляли, поки не планує, а планарна TLC вкрай погано поєднується з ідеологією, що стоїть за «чорними» накопичувачами WD. Отже, мова йде про ту ж планарну MLC виробництва SanDisk, що випускається з використанням 15-нм техпроцесу. Але якщо накопичувач буде випущений ближче до другої половини року, то не виключено і використання більш прогресивної 3D MLC NAND.

NVMe PCIe накопичувач Western Digital

З точки зору інтерфейсу нічого незвичайного немає: нові WD Black будуть виконані в форматі M.2 NVMe, що має на увазі використання чотирьох ліній PCI Express 3.0 з сукупною пропускною спроможністю 32 Гбіт/с. Питання в тому, який саме контролер буде застосований в нових флагманах. Samsung має в своєму розпорядженні відмінні контролери, але стороннім виробникам їх не поставляє.

Залишається Marvell 88SS1093 (Eldora). Це непоганий трьохядерний чіп з підтримкою NVMe 1.1, LDPC і PCIe 3.0 x4, але висот п’ятиядерного Samsung Polaris він, на жаль, не досягає. Характеристики нових WD Black невідомі, але якщо припущення про використаний контролер підтвердиться, від них слід чекати швидкостей, аналогічних тим, які показують Toshiba OCZ RD400 або Plextor M8Pe.

NVMe PCIe накопичувач Western Digital

Придбати у Вінниці накопичувач SSD для своєї системи можна і об’ємом 60 Гб чи 120 Гб, при чому від різних виробників. І обійдеться він майже у копійки. Зробити це можна у магазині комп’ютерної техніки Енрон, а також в інтернет-магазині Сконто.