Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Wi-Fi роутери: що собою являє технологія MU-MIMO

Ми перевіряємо наявність Wi-Fi, як тільки опинимося вдома, на роботі, в ресторані, в аеропорту, в готелі… І, підключившись до бездротової мережі, ніхто не хоче чекати довше пари секунд, поки оновиться сторінка в Facebook або відкриється електронна пошта. Але швидкість Wi-Fi часом залишає бажати кращого, особливо якщо ви сидите не в себе вдома, а в переповненому кафе, офісі або аеропорту. Причина такої неприємності — SU-MIMO, технологія однокористувацької передачі даних. У сучасних роутерах їй на зміну приходить більш прогресивна MU-MIMO.

Переваги Wi-Fi роутера з підтримкою MU-MIMO

MIMO розшифровується як multiple input, multiple output — «множинне введення, множинне виведення». Це метод просторового кодування сигналу, що використовує систему з безліччю каналів передачі і прийому даних. Залежно від кількості користувачів, на адресу яких здійснюється одночасна передача даних, існує два типи MIMO:

  • SU-MIMO: однокористувацькі системи MIMO (Single User MIMO)
  • MU-MIMO: системи MIMO, розраховані на багато користувачів (Multi User MIMO)

Зараз в мережах Wi-Fi традиційно використовується технологія, при якій підключення до точки доступу відбувається послідовно, і в певний відрізок часу всі потоки даних адресовані одному користувачеві: поки його пристрій відправляє або отримує дані, інші скромно чекають своєї черги. Це схоже на отримання обіду в їдальні: стоячи в черзі, ви бачите кухаря на роздачі, але попереду ще два десятка колег, і ваша порція дістанеться вам тільки після того, як люди перед вами будуть обслуговані.

Переваги Wi-Fi роутера з підтримкою MU-MIMO

З Wi-Fi в разі SU-MIMO історія аналогічна: через затримку на очікування черги швидкість обміну даними знижується, і, навіть перебуваючи вдома в зоні стабільного прийому, телефон або планшет не завжди підключається до мережі миттєво або довго завантажує сторінки.

Більшість користувачів оновлюють домашній роутер раз в 3-5 років. Для світу технологій це еквівалентно 30-50 рокам! Наприклад, п’ять років тому майже ніхто навіть не думав про Інтернет речей або «розумний будинок». Обсяги мобільного трафіку безперервно ростуть: наприклад, в США щороку середньостатистична сім’я додає до домашньої мережі Wi-Fi три підключених пристрої, а до 2022 року, з настанням ери Інтернету речей, таких пристроїв в кожному домоволодінні буде до 50!

Якщо ви купили роутер п’ять років тому, то швидше за все він насилу справляється навіть з існуючими навантаженнями. Щоб йти в ногу з часом — не тільки сьогодні, але і в найближчі кілька років, краще перейти на роутер з технологією MU-MIMO. Такий роутер забезпечить передачу даних між безліччю пристроїв одночасно без втрати швидкості і якості підключення. Навіть навпаки, швидкість обслуговування підключених пристроїв підвищиться. Бездротові модулі в ваших численних домашніх пристроях не буде «топтатися», в очікуванні своєї черги, він не буде витрачати енергію на відправку до роутера запитів на підключення, а значить, зможе працювати довше від однієї зарядки.

Переваги Wi-Fi роутера з підтримкою MU-MIMO

Як я впізнаю роутер з Мu-MIMO, запитаєте ви? Роутер з підтримкою MU-MIMO візуально відрізняється більшою кількістю передавальних і приймаючих антен, через що схожий на їжачка. Численні антени якраз і потрібні для одночасного обслуговування декількох пристроїв без втрати швидкості.

У доступному для огляду, а точніше навіть недалекому майбутньому Інтернет речей (IoT) стане буденністю. Технологія SU-MIMO не дозволить ефективно і швидко підключати безліч пристроїв, які постійно обмінюються даними з Мережею.

А роутер з MU-MIMO зможе забезпечити достатню пропускну здатність для великої кількості підключених пристроїв: смартфонів, медіаплеєрів, смарт-телевізорів, планшетів, ігрових ПК та іншої розумної техніки — аж до пральних машин, холодильників, мультиварок. Навіть якщо вся техніка і всі члени сім’ї будуть одночасно користуватися Wi-Fi, якість з’єднання не постраждає.

За що ви полюбите MU-MIMO:

  • Безперебійна потокова передача даних: швидкість Wi-Fi до 2,53 Гбіт / с.
  • Збільшення радіусу дії: можна з будь-якої кімнати, не замислюючись про втрату сигналу, одночасно переглядати сторінку онлайн-магазину, відправляти електронну пошту і керувати налаштуваннями самого роутера зі смартфона.
  • Технологія формування спрямованого сигналу (Beamforming technology) забезпечує охоплення всієї площі будинку при підвищеній потужності сигналу і достатньому покритті для кожного мобільного пристрою.
  • Онлайн-ігри та потокові трансляції у високій роздільній здатності без «пригальмовування».
  • Одночасне підключення до Wi-Fi великої кількості пристроїв.
Переваги Wi-Fi роутера з підтримкою MU-MIMO

Роутери, в яких реалізована ця технологія, стали з’являтися не так давно і на ринку їх поки небагато. Але коли прийде час оновлюватися, переважно вибирати модель з підтримкою MU-MIMO — такий роутер не застаріє морально в найближчі роки.

Якщо ви відчуваєте вище згадані проблеми і маєте намір оновити роутер або ж підключити інтернет у новомі місці — купити Wi-Fi роутер з підтримкою MU-MIMO від Asus, TPLink, сучасні роутери Xiaomi, а також більш старі моделі (нові — краще) в можете у комп’ютерному магазині Енрон, а також, як завжди, у вінницькому інтернет-магазині Сконто.