Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Як правильно вибрати відеокарту — ATI чи nVidia?

Купити відеокарту ATI чи nVidia

У 2016 році вийде багато хороших ігор, у той час як «неякісних» стане менше. Щоб повною мірою насолодитися всіма принадами сучасних графічних технологій, буде потрібна відеокарта відповідного рівня.

Вибір відеокарти принципово схожий з вибором центрального процесора. Є дві конкуруючі компанії: AMD (ATI, «червоні») і NVIDIA («зелені»). Вони конкурують вже більше 20 років. Користувачеві необхідно визначитися з виробником, а потім підібрати конкретну модель, керуючись своїми цілями і бюджетом.

У другій половині 2015 року і AMD, і NVIDIA представили відразу кілька графічних адаптерів, заповнивши всі існуючі прогалини. Користувач, позбавлений певних брендових забобонів, має право вибирати з двох десятків актуальних моделей. До того ж, 17 з них цілком підходять під категорію ігрових.

Купити відеокарту ATI чи nVidia

Як часто треба міняти відеокарту? Існує думка, що ігрові відеокарти не розвиваються і не прогресують, але це не так. Центральні процесори дійсно додають по 5-10% на рік у кращому випадку. Відеокарт це не стосується. Нові ігри оптимізують під сучасні архітектури. Різниця між поколіннями відеокарт з часом тільки збільшується. В середньому ігрову відеокарту необхідно оновлювати раз в 2-3 року.

Вибір графічного адаптера визначає не лише рівень FPS в іграх. Без сумніву, продуктивність — це найголовніший критерій для ігрової відеокарти. І все ж у кожної компанії є набір технологій і функцій, покликаних заманити користувача на власну сторону.

Купити відеокарту ATI чи nVidia

Графічні технології AMD і NVIDIA викликають інтерес і їх цілком можна застосувати на практиці. Але вибирати відеокарту, спираючись на підтримку тієї чи іншої функції, не варто. Існують більш важливі критерії, на які варто звернути свою увагу. Обійтися без Mantle, PhysX і HairWorks цілком реально. Проте, вони можуть стати непоганим доповненням для адаптера.

Технічний прогрес у відеокарт проявляється не тільки в підтримці таких графічних технологій, як DirectX 12. У 2015 році однозначно виділилася компанія AMD. «Червоні» випустили три відеокарти з HBM-пам’яттю (High Bandwidth Memory). Більшість сучасних ігрових пристроїв комплектуються традиційними чіпами типу GDDR5. HBM швидше, плюс споживає менше електроенергії. Але HBM-пам’ять не дає суттєвих переваг відеокартам AMD у плані продуктивності.

Енергоспоживання, охолодження, кастомізация і розгін. Максимальне споживання енергії впливає на такі параметри відеокарти, як нагрів, рівень шуму і потенціал для розгону. Але чим більше Ват, тим гірші справи з іншими характеристиками.

Купити відеокарту ATI чи nVidia

В цілому відеокарти NVIDIA споживають менше енергії. Особливо це проявляється в сегментах Middle-end і Low-end. Наприклад, моделям GeForce GTX 750/750 Ti не потрібно додаткового живлення. При відносно рівній продуктивності різниця у споживанні енергії адаптерами Radeon R9 390 та GeForce GTX 970 колосальна. В цілому, відеокарти NVIDIA більш енергоефективні.

Слід відзначити, що компанії XFX, SAPPHIRE, PowerColor і HIS традиційно працюють тільки з AMD. Фірми Palit, ZOTAC, EVGA, Gainward і Inno3D, навпаки, співпрацюють в основному з NVIDIA. Такі виробники як ASUS, MSI, і GIGABYTE виробляють прискорювачі графіки і для тих, і для інших.

Якщо є можливість — краще купувати «кастомну» версію відеокарти, тобто пристрій, в якому використовуються альтернативна система охолодження, поліпшені компоненти живлення і заводський оверклок. Такі адаптери одночасно швидші, холодніші і працюють тихіше еталонних моделей, а також краще розганяються.

Купити відеокарту ATI чи nVidia

Що стосується оверклокінгу, то в цілому відеокарти NVIDIA розганяються краще. Збільшення частот чіпа і пам’яті дає непоганий приріст продуктивності. Не варто нехтувати цією можливістю. У розумних межах, звичайно ж.

Як бачите, експлуатаційні властивості краще у відеокарт NVIDIA. Вони споживають менше енергії. Отже, працюють тихіше, холодніше і краще розганяються. Не дивно, що в продажу більше продукції «зелених». GeForce GTX 970 вважається найпопулярнішою відеокартою в світі за статистикою Steam.

Вирішити проблему із вибором та придбанням відеокарти NVIDIA або ATI для ігор Вам завжди допоможе магазин комп’ютерної техніки Енрон у Вінниці, а також інтернет-магазин Sconto.