Комплексные компьютерные
решения
г. Винница. ул. Келецкая 61А
тел. +38(0432)550 950
+38(0432)554 408
моб. +38(063)863 78 03
сервис. +38(068)574 82 16

Як роблять захисне скло Corning Gorilla Glass?

Вам може здатися, що ми знаходимося на самому початку епохи гаджетів. Кілька десятиліть тому персональні комп’ютери не були портативними, а мобільні телефони були рідкісними предметами розкоші. Сьогодні ж швидкий погляд в магазині електроніки підказує вам все, що вам потрібно знати. Гаджети — це наші іграшки, і наші іграшки досить портативні.

Електроніка теж покращується. Частота процесора різко зросла, дотримуючись закону Мура. Роздільна здатність екрану стала більш чіткою, і він яскравіший, ніж будь-коли. Деякі компанії витрачають майже стільки ж часу на естетику, скільки на інженерію. Проте, є одне вдосконалення, яке ви могли й не помітити: скло стає міцнішим.

Захисне скло Corning Gorilla Glass

Виробнича компанія Corning розробила продукт, який сама назвала Gorilla Glass. Компанія зробила це скло відповідно до нашого електронного способу життя. Поки ми носимо з собою комп’ютери, планшети, смартфони, MP3-плеєри, ми ризикуємо пошкодити їх в процесі повсякденного використання. Скло Gorilla Glass від Corning протистоїть подряпинам і володіє удароміцними якостями. Підхід Corning дозволяє зробити неймовірно тонке скло, що означає те, що його товщина не заважатиме сенсорним екранам і не додаватиме значної ваги пристрою.

У чому секрет Corning? Що такого особливого в Gorilla Glass, що відрізняє його від інших видів скла? Відповідь містить в собі неймовірні температури, спеціальний жолоб, роботів і баню з розплавленою сіллю. Кінцевий продукт являє собою тонкий шматок скла, який може витримати дуже і дуже багато.

Захисне скло Corning Gorilla Glass

Силікатний сплав

Хоча ви можете подумати, що скло — це штучний матеріал, в природі воно досить поширене. Певні камені і мінерали стають склом після контакту з високими температурами. Комерційне скло, як правило, береться з трьох основних джерел. Перший — це пісок, який хімічно є діоксидом кремнію. Це той тип матеріалу, який Corning використовує в своєму виробничому процесі. Інші два типи матеріалу включають вапняк і карбонат натрію.

Corning бере діоксид кремнію (SiO2) і об’єднує його з іншими хімічними речовинами, перш ніж сплавити його в скломасу. В результаті отримує алюмосилікатне скло — воно містить алюміній, кремній і кисень. Скло також містить іони натрію, які потрібні будуть на наступному етапі виготовлення.

Захисне скло Corning Gorilla Glass

Corning ллє розплавлене скло в жолоб в формі літери V, але не зупиняється, коли він заповнюється доверху. Компанія продовжує додавати скломасу, поки скло не починає виливатися з країв жолобу. Автоматизовані маніпулятори стягують листи скла з країв жолобу. Кожен лист товщиною десь в півміліметра.

Якщо ви будете використовувати це скло для своїх електронних пристроїв, воно буде дуже і дуже прозорим. Але це не стійке до пошкоджень Gorilla Glass, це — просто алюмосилікатне скло. Щоб наділити Gorilla Glass здатністю протистояти подряпинам і тріщинам, Corning опускає ці листи скла в невелику баню.

Захисне скло Corning Gorilla Glass

Іонний обмін

Особлива хитрість, в процесі якої народжується Gorilla Glass, — це хімічний процес під назвою іонний обмін. Іон — це заряджений атом, який або отримав, або втратив електрон. Сумарний заряд іона є негативним, якщо у нього є зайвий електрон, або позитивним, якщо він втратив електрон. Елементи в своїй атомній формі мають нейтральний зарядом, оскільки число електронів збігається з кількістю протонів, позитивно заряджених.

Що ж іони повинні зробити зі склом? Алюмосилікатне скло з першого етапу виробничого процесу містить іони натрію. Corning «купає» листи скла у ємності з іонами калію. Натрій вище в періодичній таблиці, ніж калій, а це означає, що атом натрію менше атома калію. Як не дивно, це має значення. Якщо взяти іони натрію з алюмосиликатного скла і замінити їх більш великими іонами калію, лист скла буде відчувати тиск.

Захисне скло Corning Gorilla Glass

Уявіть, що у вас є сітка. Нитки сітки досить гнучкі, але тугі. І в кожному отворі сітки знаходиться кулька для гольфу. Тепер уявіть, що ви замінюєте всі ці кульки для гольфу тенісними м’ячиками. Приблизно те ж відбувається на атомному рівні при іонному обміні.

Після такої процедури алюмосиликат стає спресованим іонами калію. Тиск створює захисний шар скла і дає йому силу, якої немає у звичайного скла. Що стосується екології — скло Gorilla Glass придатне для повторної переробки.

Захисне скло Corning Gorilla Glass

Горили в склі

Процес обміну іонами далеко не новий, і Gorilla Glass — не єдине хімічно посилене скло на ринку. Але Corning продемонструвала силу свого скла на таких заходах, як CES, коли компанія запрошувала людей подивитися, скільки тиску потрібно, щоб розбити шматок її скла. Звичайне скло розбивається досить легко. Стандартне хімічно посилене скло витримає більше тиску, але теж трісне. Gorilla Glass куди більш стійке до пошкоджень.

Захисне скло Corning Gorilla Glass

Як Gorilla Glass потрапляє в продукти? Corning співпрацює з виробниками, а ті розглядають Gorilla Glass як частину виробничого процесу продукту. Звичайний споживач не може піти і купити лист Gorilla Glass, щоб встановити його на вже існуючий пристрій. У цьому сенсі Corning є оригінальним виробником обладнання (OEM). Готовий виріб буде містити лист Corning, але кінцевий продукт буде мати марку іншої компанії на ньому.

Corning не розкриває всі продукти, які використовує Gorilla Glass. Але серед продуктів, про які говорила компанія, є телевізори Sony BRAVIA, планшети Samsung і Dell Streak. У той час як виробники смартфонів ставлять Gorilla Glass, щоб їх продукти більше чинили опір зносу, виробники телевізорів просто хочуть зробити свої продукти більш міцними.

Захисне скло Corning Gorilla Glass

На сьогоднішній день все більше і більше смартфонів отримують скло Gorilla Glass, і сфера застосування цього скла далеко не обмежується сферою смартфонів. Майже всі сучасні гаджети мають захичне скло Gorilla Glass марки 2, 3 або 4. Купити смартфон, планшет, ультрабук із захищеним склом у Вінниці за привабливими цінами можливо у комп’ютерному магазині Енрон, а також в інтернет-магазині Сконто.